جمع بندی نظرات دانش آموزان درمورد سطح دشواری کنکور 97

از نظر دانش آموزان کدام درس‌ها ساده‌تر و کدام درس‌ها دشوارتر بود ؟

جمع بندی نظرات دانش آموزان درمورد سطح دشواری کنکور 97


جمع بندی نظر دانش آموزان درمورد سطح دشواری  کنکور امسال (97)

از نظر دانش آموزان کدام درس ها ساده تر و کدام درس ها دشوارتر بود ؟تاکنون 1623 نفر در نظر خواهی سایت کانون شرکت کرده اند از این میان 345 نفر تراز بالای 6250 و 973 نفر تراز کمتر از 5500داشته اند.


درس های عمومی


دین وزندگی  : 63 % دانش آموزان رشته ی انسانی و 71% دانش آموزان رشته ی ریاضی درس دین  وزندگی را دشوارتر از حد انتظار خود دانسته اند. بنابراین درس دین و زندگی برای دانش آموزان هر دو رشته ی  ریاضی و انسانی دشوارتر از حد انتظار بوده است .و برای دانش آموزان رشته ی ریاضی  این دشواری بیشتر از رشته ی انسانی .  


انگلیسی:67% دانش آموزان رشته ی انسانی و 55% دانش آموزان رشته ی ریاضی ، زبان انگلیسی را دشوارتر از حد انتظار خود دانسته اند . بنابراین زبان انگلیسی برای دانش آموزان انسانی دشوار و برای دانش آموزان رشته ی ریاضی درحد انتظار بوده است .


ادبیات :61% دانش آموزان رشته ی انسانی و 45% دانش آموزان رشته ی ریاضی درس ادبیات را دشوارتر از حد انتظار خود دانسته اند . بنابراین درس ادبیات برای دانش آموزان ریاضی نسبتا ساده و برای دانش آموزان رشته ی انسانی نسبتا دشوار بوده است .


عربی : فقط 32% دانش آموزان رشته ی انسانی و 33% دانش آموزان رشته ی ریاضی درس عربی را دشوارتر از حد انتظار خود دانسته اند . به این ترتیب درس عربی ، امسال ساده ترین درس عمومی از نگاه دانش آموزان هر دو رشته ی انسانی و ریاضی بوده است .


بدیهی است نظر دانش آموزان در بازه های ترازی مختلف راجع به سطح دشواری آزمون ها متفاوت است به عنوان مثال 10% دانش آموزان با ترازهای پایین تر از 4750 در رشته ی انسانی سوال های دین وزندگی را ساده تر از حد انتظار خود ارزیابی کرده اند در حالی که کمتر از 1% دانش آموزان ترازهای بالای 7000 سوال های دین وزندگی را ساده تر از حد انتظار خود می دانسته اند .


 برای آن که نظر بازه های ترازی مختلف را هم راحع به سطح دشواری آزمون ها بدانید می توانید اطلاعات و آمار دقیق نظر دانش آموزان کانون را در سایت کانون و در این لینک مشاهده نمایید  .

دانش آموزان علاقه مند ، درصفحه ی شخصی نظر خود را راجع به سطح دشواری  اعلام نموده اند  و سپس در سایت کانون این نظرات بر اساس بازه های ترازی نظر دهندگان  جمع بندی شده است

 پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب