به شهرما بیایید - کندوان، شگفتی در دلِ صخره‌ها

کندوان در میان دره‌ای باصفا و در کنار رودی پرآب قرار گرفته است و خانه‌های آن در صخره‌های کله‌قندی‌شکل و مجزا ساخته شده‌اند.

به شهرما بیایید - کندوان، شگفتی در دلِ صخره‌ها

در این روزهای گرم، سفر به آذربایجان شرقی و دیدن جاذبه‌های کم‌نظیرش در کنار هوای مطبوع آن بی‌تردید دلچسب است. در دل طبیعت سهند و نزدیک شهر اُسکو شگفتی‌ای کم‌نظیر در انتظار شماست: روستای 6 هزارساله‌ی کندوان با خانه‌هایی دست‌کند در دل صخره‌های مخروطی و هرمی.

به شهر ما بیایید

کندوان در میان دره‌ای باصفا و در کنار رودی پرآب قرار گرفته است و خانه‌های آن در صخره‌های کله‌قندی‌شکل و مجزا ساخته شده‌اند. شاید هنوز هم برخی از ما ایرانی‌ها ندانیم که یکی از سه روستای صخره‌ای دنیا- البته شاخص‌ترین آن‌ها- در ایران قرار دارد؛ زیرا در روستاهای صخره‌ای کاپادوکیه‌ی ترکیه و داکوتا در آمریکا دیگر کسی زندگی نمی‌کند اما در بافت قدیمی کندوانِ زیبا، زندگی جریان دارد و ساکنان خوش‌مشرب روستا هر روز میزبان بسیاری از گردشگران خارجی و داخلی هستند.

به شهر ما بیایید


شگفت‌انگیز است! این خانه‌های صخره‌ای، اتاق و آشپزخانه‌ی مجزا دارند و از یک طبقه تا چهار طبقه ساخته شده‌اند. طبقات از داخل به هم راه ندارند و با راه‌پله‌هایی از بیرون به هم مرتبط هستند. خانه‌ها مانند کندوی زنبور عسل در دل کوه حفر شده‌اند و همگی سنگی هستند. چشمه‌ی آب معدنی کندوان با قدمتی 6 هزارساله، آبی گوارا و پرخاصیت دارد که برای بیماران کلیوی شفابخش است. هتل بین‌المللی لاله‌ هم در دل صخره‌ها و دقیقاً به سبک خانه‌های روستا ساخته شده است و امکاناتش خاطره‌ی سفر را برای‌تان دلچسب‌تر می‌کند. می‌توانید از کندوان عسل سهند و خشکبار درجه‌ی یک و صنایع دستی را با خود به سوغات ببرید.

به شهر ما بیایید

به شهر ما بیایید
مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور 97

با رتبه ام در کنکور 97 احتمال دارد در چه رشته و دانشگاهی قبول شوم؟
پاسخ به سوال های شما درباره سهمیه ها ،پردیس ،شبانه ، غیر انتفاعی و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 24 ساعته