به شهرما بیایید - کندوان، شگفتی در دلِ صخره‌ها

کندوان در میان دره‌ای باصفا و در کنار رودی پرآب قرار گرفته است و خانه‌های آن در صخره‌های کله‌قندی‌شکل و مجزا ساخته شده‌اند.

به شهرما بیایید - کندوان، شگفتی در دلِ صخره‌ها

در این روزهای گرم، سفر به آذربایجان شرقی و دیدن جاذبه‌های کم‌نظیرش در کنار هوای مطبوع آن بی‌تردید دلچسب است. در دل طبیعت سهند و نزدیک شهر اُسکو شگفتی‌ای کم‌نظیر در انتظار شماست: روستای 6 هزارساله‌ی کندوان با خانه‌هایی دست‌کند در دل صخره‌های مخروطی و هرمی.

به شهر ما بیایید

کندوان در میان دره‌ای باصفا و در کنار رودی پرآب قرار گرفته است و خانه‌های آن در صخره‌های کله‌قندی‌شکل و مجزا ساخته شده‌اند. شاید هنوز هم برخی از ما ایرانی‌ها ندانیم که یکی از سه روستای صخره‌ای دنیا- البته شاخص‌ترین آن‌ها- در ایران قرار دارد؛ زیرا در روستاهای صخره‌ای کاپادوکیه‌ی ترکیه و داکوتا در آمریکا دیگر کسی زندگی نمی‌کند اما در بافت قدیمی کندوانِ زیبا، زندگی جریان دارد و ساکنان خوش‌مشرب روستا هر روز میزبان بسیاری از گردشگران خارجی و داخلی هستند.

به شهر ما بیایید


شگفت‌انگیز است! این خانه‌های صخره‌ای، اتاق و آشپزخانه‌ی مجزا دارند و از یک طبقه تا چهار طبقه ساخته شده‌اند. طبقات از داخل به هم راه ندارند و با راه‌پله‌هایی از بیرون به هم مرتبط هستند. خانه‌ها مانند کندوی زنبور عسل در دل کوه حفر شده‌اند و همگی سنگی هستند. چشمه‌ی آب معدنی کندوان با قدمتی 6 هزارساله، آبی گوارا و پرخاصیت دارد که برای بیماران کلیوی شفابخش است. هتل بین‌المللی لاله‌ هم در دل صخره‌ها و دقیقاً به سبک خانه‌های روستا ساخته شده است و امکاناتش خاطره‌ی سفر را برای‌تان دلچسب‌تر می‌کند. می‌توانید از کندوان عسل سهند و خشکبار درجه‌ی یک و صنایع دستی را با خود به سوغات ببرید.

به شهر ما بیایید

به شهر ما بیایید
مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24