در تابستان انتخاب واحد کنید!

کی از بهترین گزینه‌های انتخابی، ثبت نام در آزمون‌های کانون است؛ زیرا هنگام تعطیلی مدارس و دوری از درس و کتاب، شما را تنها نمی‌گذارد.

در تابستان انتخاب واحد کنید!

افراد موفق کسانی هستند که ابتدا هدف خود را مشخص کرده و بر اساس آن برنامه‌ریزی می‌کنند. همان طور که می‌دانید تابستان بهترین فرصت برای استراحت، مسافرت و مهمانی، کلاس‌های هنری و ورزشی و... است اما دانش‌آموزان موفق از این فرصت برای پیشرفت تحصیلی و رسیدن به موفقیت نیز استفاده می‌کنند. یکی از بهترین گزینه‌های انتخابی، ثبت نام در آزمون‌های کانون است؛ زیرا هنگام تعطیلی مدارس و دوری از درس و کتاب، شما را تنها نمی‌گذارد. کانون با دو بخش نگاه به گذشته و نگاه به آینده، شما را آماده نگه می‌دارد تا با دست پُر وارد سال تحصیلی جدید شوید؛ اما ممکن است دانش‌آموز با این مشکل روبه‌رو شود که منظور از نگاه به گذشته و نگاه به آینده چیست و چه مزایایی دارند و چگونه درس‌ها را بر اساس نگاه به گذشته و آینده انتخاب کند.

نگاه به گذشته بخش اجباری آزمون‌های کانون است؛ اما نگاه به آینده بخش اختیاری است. برای مثال یک دانش‌آموز پایه‌ی یازدهم در بخش نگاه به گذشته‌ی آزمون‌های تابستان، درس‌های مربوط به پایه‌ی دهم را باید اجباری جواب دهد؛ اما در انتخاب درس‌های پایه‌ی یازدهم حق انتخاب دارد. در بخش نگاه به آینده می‌توانید درس‌هایی را انتخاب کنید که در آن‌ها قوی‌تر هستید و می‌توانید تا پایان تابستان آن‌ها را به نقطه‌ی قوت پایدار تبدیل کنید؛ اما بهتر است انتخاب واحد را با مشورت پشتیبان خود انجام دهید.

مزیت‌های نگاه به گذشته

 1- دوره‌‌ی درس‌هایی که هنوز زمان زیادی از مطالعه‌ی آن‌ها نگذشته است؛ بنابراین از فراموش کردن مطالب گذشته جلوگیری می‌کند.

2- دانش‌آموز با مرور در تابستان می‌تواند آموخته‌های خود را در برخی درس‌ها تثبیت کند؛ یعنی تبدیل یادگیری ناقص به کامل از مباحث گذشته.

3- مناسب دانش‌آموزانی است که به‌خوبی نتوانسته‌اند در ایام امتحانات مدرسه درس‌های سال گذشته را بخوانند و نقاط ضعف خود را برطرف کنند.

مزیت‌های نگاه به آینده

1- چون دانش‌آموز درس را پیش‌خوانی می‌کند و با مباحث آن آشنا می‌شود، در کلاس درس مبحث را بهتر درک می‌کند و همان لحظه می‌تواند رفع اشکال کند.

2- نگرانی دانش‌آموز برای ورود به سال جدید برطرف می‌شود و ترس او از برخی درس‌ها کاهش می‌یابد.

3- اعتمادبه‌نفس او نسبت به هم‌کلاسی‌هایش بیش‌تر خواهد بود.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24