احساس درد در اندام‌های مصنوعی با پوست الکترونیکی

محققان دانشگاه جان هاپکینز با همکاری انستیتوی نانو فناوری سنگاپور نوعی پوست الکترونیکی تولید کردند که با قرار گرفتن روی اندام‌های مصنوعی، امکان درک احساس فشار و درد را بر

احساس درد در اندام‌های مصنوعی با پوست الکترونیکی
محققان دانشگاه جان هاپکینز با همکاری انستیتوی نانو فناوری سنگاپور نوعی پوست الکترونیکی تولید کردند که با قرار گرفتن روی اندام های مصنوعی، امکان درک احساس فشار و درد را برای کاربر فراهم می کند.

این پوست مصنوعی که از جنس لاستیک و پارچه ساخته شده با استفاده از حسگرهای الکترونیکی که عملکرد انتهای عصب های موجود در بدن را شبیه سازی می کنند، امکان درک احساس فشار و درد را در هر بخش از اندام مصنوعی با دقت بسیار بالا در اختیار می گذارد.
این اولین بار است که محققان امکان انتقال احساس فشار و درد را از طریق اندام های مصنوعی فراهم می کنند. این فناوری به گونه ای طراحی شده است که می توان پوست الکترونیکی را روی اندام های مصنوعی موجود در بازار قرار داد و کاربر بلافاصله می تواند فشار و درد را با استفاده از اندام مصنوعی احساس کند.
در حال حاضر این پوست مصنوعی قادر است انحنای اجسام و اشیای تیز را تشخیص دهد، اما محققان امیدوارند در آینده نزدیک بتوانند آن را برای احساس دما نیز بهبود بخشند.
این فناوری علاوه بر کمک به معلولان، در ساخت لباس های فضایی و ربات های امدادرسان نیز کاربرد دارد.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Science Robotics منتشر شده است.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24