بیرانوند در تیم منتخب جام جهانی از نگاه گاردین

علیرضا بیراوند در لیست 11 بازیکن منتخب مرحله گروهی جام جهانی از نگاه وب سایت معتبر گاردین قرار گرفته است.

بیرانوند در تیم منتخب جام جهانی از نگاه گاردین

علیرضا بیراوند در لیست 11 بازیکن منتخب مرحله گروهی جام جهانی از نگاه وب سایت معتبر گاردین قرار گرفته است.

به گزارش "ورزش سه"، وب سایت گاردین در آستانه پایان مرحله گروهی به معرفی 11 بازیکنی پرداخته که نمایش خوبی ارائه داده اند و جالب اینکه علیرضا بیرانوند به عنوان بهترین گلر جام در میان تیم معرفی شده قرار دارد.

 

علیرضا بیراوند: نمره 9

 

بیرانوند گلر 193 سانتی متری تیم ملی فوتبال ایران فرماندهی خوبی در محوطه جریمه داشت. بیرانوند دستانی قوی دارد و با انعطاف بدنی خوبی که دارد، موفق شد چندین سیو خوب را به نام خود ثبت کند، مانند نجات دروازه ای که در مقابل مراکش و در مقابل شوت حکیم زییش داشت و همینطور دو سیوی که پشت سر هم در دیدار براب اسپانیا و در مقابل ضربه سرجیو بوسکتس داشت. تنها گلی که این گلر طی دو بازی گذشته دریافت کرده با شوت نبوده، بلکه با برخورد توپ به صورت اتفاقی به پای کاستا بود.»


موسی واگوئه (مدافع راست سنگال): نمره 6

 

تیم فوتبال سنگال در اولین دیدار جام جهانی نمایش درخشانی داشت و موفق شد با نتیجه 2 بر 1 لهستان را شکست دهد. پست دفاع چپ پیش از آغاز رقابت های جام جهانی پاشنه آشیل سنگالی ها بود ولی الیو سیسه با انتقال یوسف سابالی مدافع راست تیم به دفاع چپ از موسی واگوئه در پست دفاع راست استفاده کرد و این مشکل را حل کرد. واگوئه که تنها 19 سال دارد به خوبی از عهده وظایفی که داشت برآمد تا اولین پیروزی این کشور در جام جهانی رقم بخورد.


مانوئل آکانجی (مدافع میانی سوئیس): نمره 7

 

آکانجی قلب خط دفاعی سوئیس در مقابل برزیل بود و به خوبی توانست گابریل ژسوس را کنترل کند. اگرچه سوئیسی ها یک گل از میتروویچ دریافت کردند ولی دو گل شکیری و ژاکا یک پیروزی ارزشمند برای آنها رقم زد.


مایا یوشیدا (مدافع وسط تیم ژاپن): نمره 7

 

یوشیدا علیرغم اینکه کلمبیا دقایق زیادی را در مقابل ژاپن 10 نفره بازی کرد، نقش مهمی در کنترل فشارهای بازیکنان این تیم داشت و در طول بازی نیز بارها در حملات شرکت کرد. البته باید از لاورن بازیکن تیم ملی کرواسی نیز در اینجا نام برد.

 

ژسوس گالاردو (مدافع چپ مکزیک): نمره 7

 

مکزیک در مقابل آلمان حملات زیادی را از سمت چپ خط هجومی خود ترتیب داد که گالاردو در شکل گیری اکثر این حملات نقش ویژه ای داشت و در نهایت روی یکی از همین حملات بود که لوزانو موفق شد گل پیروزی بخش را به دروازه نویر بزند.

 

هکتور هررا ( هافبک مکزیک): نمره 7

 

هررا نقش ویژه ای در به ثمر رسیدن تک گل مکزیک برابر آلمان داشت و با پاس گل او بود که لوزانو موفق شد دروازه نویر را باز کند. هررا البته علاوه بر نمایش خوب در خط حمله، در خط دفاعی نیز به خوبی رهبری تیم خود را در اختیار داشت و بیشتر از هر بازیکن دیگری در مقابل مدافع عنوان قهرمانی جهان تکل زد و روی گل نیز توپ ربایی خوب او از خدیرا بود که پایه گذار ضدحمله مکزیکی ها شد.


الکساندر گولووین (هافبک روسیه): نمره 8

 

یک ماه پس از تولد 22 سالگی، هافبک تیم روسیه خود را به عنوان یک گنج در روسیه ثابت کرد. مهارت ها و خلاقیت های او در پیروزی میزبان در بازی افتتاحیه بسیار کارآمد بود. او اتفاقات خوش را بر خلاف پیش بینی ها برای روسیه امکان پذیر کرد و در سطحی بازی کرده که خروج زودهنگام از زسکامسکو را نشان می دهد.

 

لوکا مودریچ: نمره 9

 

شاید مهم ترین سلاح کرواسی و یک بخش کلیدی که آنها را مدعی جلوه می دهد، خلاقیت و نمایش دقیق لوکا مودریچ است. گل او به آرژانتین که بعد از پنالتی در مقابل نیجریه دومین گلش بود، از بهترین های این تورنمنت تا به اینجا بوده است.

 

نورالدین آمرابات (هافبک مراکش) : نمره 7

 

بازیکن تیم واتفورد پس از اینکه در باخت خفیف مقابل ایران در پست دفاع راست بازی کرد و ضربه شدیدی به سرش وارد شد، نباید در مقابل پرتغال بازی می کرد ولی در ترکیب اصلی تیمش برای این بازی قرار گرفت. آمرابات با مهارت بالای خود در این دیدار وقتی به پست هجومی تر منتقل شد، رافائل گوئررو را در سمت چپ خط دفاعی پرتغال بسیار آزار داد.

 

ایوان راکیتیچ: نمره 9

 

یک محور هنرمند و توانا برای کرواسی. او شایستگی و نیاز به گلزنی در بازی عالی مقابل آرژانتین را داشت و در بازی با نیجریه هم درخشان ظاهر شده بود. عزم، تصور و تکنیک او کمک کرد تا تیمش در هنگام حمله برابر حریفان محکم تر بازی کند.

 

کریستیانو رونالدو: نمره 9

 

آخرین نفر این فهرست فوق ستاره تیم ملی پرتغال است. هت تریک او مقابل اسپانیا کمی با شانس همراه بود ولی این مهم بود که دروازه بانی مثل دخه آ که کمتر اشتباه می کند، در مهار شوت رونالدو مرتکب آن اشتباه عجیب شد. در دومین بازی هم دفاع سختکوش مراکش با شیرجه رونالدو تسلیم شد. رونالدو کماکان در 34 سالگی استانداردهای جهانی را برای سایرین تنظیم می کند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24