آیا سرما باعث سرماخوردگی میشود؟

آیا روزهای برفی زمان بچگی تان را به یاد دارید؟ زمانی که مادرتان اجازه نمی‌داد بدون پوشیدن کت و ژاکت به بیرون بروید و بازی کنید..........

آیا سرما باعث سرماخوردگی میشود؟

آیا روزهای برفی زمان بچگی تان را به یاد دارید؟ زمانی که مادرتان اجازه نمی داد بدون پوشیدن کت و ژاکت به بیرون بروید و بازی کنید. یا وقتی که تصمیم داشتید با دوستان خود در یک روز برفی و سرد به بیرون بروید و از هوای زمستانی و خیابان های پوشیده از برف لذت ببرید و مادربزرگتان شما را از این کار منع می کرد؟


حالا ما بزرگ شده ایم و به این باور رسیدیم که هوای خیلی سرد در زمانی که هیپوترمی (کاهش خطرناک دمای بدن که معمولا در اثر تماس طولانی مدت با هوای سرد ایجاد می شود) و یخ زدگی اتفاق می افتد، می تواند سلامتی ما را تهدید کنید، اما در مورد بیماری های زمستانی مثل سرماخوردگی های سطحی، عطسه و گرفتن صدا عامل سرما خیلی مشکل ساز نیست.


در حقیقت بعضی از تحقیقات نشان می دهند که محیط های سرد می توانند برای سلامتی ما حتی مفید هم باشند، و مسئله ای مثل فراموش کردن دستکش در یک روز سرد زمستانی می تواند پوست دست شما را کمی خشک کند، اما مسئله جدی ای به وجود نمی آورد و ویروسی از این راه انتقال پیدا نمی کند


پس اگر هوای سرد به اندازه ای که ما فکر می کنیم زیان بار نیست، چرا ما برعکس این فکر می کنیم؟


خب، برای شروع، به این موضوع اشاره می کنیم که میزان ابتلا به آنفولانزا و ویروس های سرماخوردگی در زمستان بیشتر است.


در آمریکا هر ساله میزان ابتلای افراد به آنفولانزا در دسامبر و فوریه (ماههای سرد سال) اوج می گیرند. سرماخوردگی ها و گلودردها در ماه های زمستانی شایع تر هستند، اما لزوما این اتفاقات به دلایلی که شما فکر می کنید نیست.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24