72 مدال المپیاد بین المللی زیست شناسی برای دانش آموزان ایرانی

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش پژو‌های جوان آموزش و پرورش از موفقیت دانش آموزان ایرانی برای کسب 72 مدال از المپیاد‌های بین المللی زیست شناسی خبر داد.

72 مدال المپیاد بین المللی زیست شناسی برای دانش آموزان ایرانی

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش پژو‌های جوان آموزش و پرورش از موفقیت دانش آموزان ایرانی برای کسب ۷۲ مدال از المپیاد‌های بین المللی زیست شناسی خبر داد.

فاطمه مهاجرانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: دانش آموزان ایرانی توانستند سال گذشته با کسب دو مدال طلا و دو مدال نقره از المپیاد بین المللی انگلیس برای کشور رتبه سوم را کسب کنند.

وی افزود: امسال ایران میزبان المپیاد بین المللی زیست شناسی سال ۲۰۱۸ است.

مهاجرانی با بیان اینکه این چهارمین المپیاد بین المللی دانش آموزی است که در ایران برگزار می شود، گفت: پیش از این المپیاد‌های فیزیک، کامپیوتر و نجوم به میزبانی ایران برگزار شده بود.

وی افزود: تاکنون ۶۲ کشور برای شرکت در این المپیاد نام نویسی نهایی شده اند و پیش بینی می‌شود این تعداد به ۷۰ کشور افزایش یابد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش پژو‌های جوان آموزش و پرورش گفت: ایران آماده پذیرایی از ۶۰۰ دانش آموز شرکت کننده در این المپیاد است.

وی افزود: همه کشور‌ها به استثنای رژیم‌هایی که روابط دیپلماتیک با کشور ندارند امکان نام نویسی در این المپیاد بین المللی و شرکت در آن را دارند.

مهاجرانی با بیان اینکه پیش از این، اصفهان میزبان المپیاد بین المللی فیزیک دانش آموزی بوده است، گفت: شهر‌هایی همچون شیراز، مشهد، تبریز و کرمان نیز آمادگی میزبانی این رقابت‌ها را داشتند، اما به سبب پاره‌ای از ملاحظات (امنیتی) مسابقات زیست شناسی امسال در تهران برگزار می‌شود.

مهاجرانی با بیان اینکه المپیاد بین المللی زیست شناسی ۲۰۱۸ از ۲۴ تیر تا ۳۰ تیر برگزار می‌شود، افزود: مراسم افتتاحیه این المپیاد در هتل اسپینانس پالاس تهران برگزار می‌شود و محل برگزاری اختتامیه المپیاد نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش پژو‌های جوان آموزش و پرورش المپیاد بین المللی زیست شناسی امسال در چهار شاخه زیست شناسی تکاملی، زیست شناسی ملکولی، زیست شناسی آناتومی و فیزیولوژی برگزار خواهد شد.

مهاجرانی پیش بینی کرد دانش آموزان تیم ایران بتوانند مدال‌های رنگین تری در مقایسه با سال گذشته کسب کنند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24