استفاده از نور برای ساخت اشکال جدید بافت ها

محققان آلمانی تکنیک جدیدی را برای کنترل شکل بافت‌ها توسعه دادند که در آن از نور برای کنترل فعالیت پروتئین‌ها استفاده می‌شود.

استفاده از نور برای ساخت اشکال جدید بافت ها

 محققان آلمانی تکنیک جدیدی را برای کنترل شکل بافت ها توسعه دادند که در آن از نور برای کنترل فعالیت پروتئین ها استفاده می شود.

محققان به منظور تغییر فرآیند چین خوردگی بافت ها، پوششی را که در آن سلول های جدید پیش از تبدیل شدن به بافت های درونی بدن، ابتدا به بخشی از جنین تبدیل می شوند، با استفاده از نور کنترل کردند.

محققان با استفاده از این روش توانستند سلول هایی را که معمولا در فرآیند تغییر شکل نقش ندارند، در این فرآیند درگیر کنند. 

این شیوه بسیار دقیق، امکان تولید بافت هایی با اشکال مشخص را بدون ایجاد تغییر در کارکرد سلول ها در اختیار می گذارد. محققان از طریق تغییر مدت زمان و شدت نوردهی توانستند نحوه خم شدن سلول ها را کنترل کرده و بافت هایی با اشکال مختلف تولید کنند. 

در این تحقیقات از جنین مگس میوه استفاده شد، اما از آنجا که فرآیند چین خوردگی بافت های پوششی، تقریبا در جنین تمام ارگانیسم های زنده رخ می دهد، محققان معتقدند که می توان از این شیوه برای رشد بافت ها در جنین انسان نیز بهره گرفت. 

یکی از مهم ترین کاربردهای این فناوری در تولید داروهای ترمیمی به منظور ترمیم کامل بافت ها و اندام ها پس از بروز جراحت ها و زخم های شدید است.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریهNature Communications منتشر شده است.

استفاده از نور برای ساخت اشکال جدید بافت ها


منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24