آنزیمی که میزان تولید سوخت‌های زیستی را افزایش می‌دهد

محققان موفق به شناسایی آنزیمی در گیاهان شدند که منجر به افزایش تولید سوخت‌های زیستی در فرآیندی ساده‌تر می‌شود.

آنزیمی که میزان تولید سوخت‌های زیستی را افزایش می‌دهد
محققان موفق به شناسایی آنزیمی در گیاهان شدند که منجر به افزایش تولید سوخت های زیستی در فرآیندی ساده تر می شود.

مطالعات قبلی نشان می دهد که یک آنزیم کلیدی در گیاهان نقش مهمی در تولید اسید آمینو دارد. اسید های آمینو برای بقای گیاهان ضروری هستند و در رژیم غذایی افراد نیز نقش مهمی دارند. مطالعات جدید نشان می دهد این آنزیم نقشی مهمتر از آنچه تصور می شد دارد.
محققان آزمایشگاه ملی Oak Ridge در آمریکا با انجام مجموعه ای از آزمایش ها نشان دادند که جهش این آنزیم اثرات فوق العاده ای دارد. محققان در ابتدا دریافتند آنزیم برای عملکرد خود نیازی به پیوند با DNA ندارد.
در ادامه آزمایش ها مشخص شد ژنی که در تولید اسید آمینو نقش دارد، عملکرد ژن های شرکت کننده در فرآیند تولید لیگنین را نیز تنظیم می کند. لیگنین یک پلیمر پیچید ساخته شده از واحد های مولکولی به نام فنیلپروپان است که در گیاهان به صورت لایه ‌ای دور سلولز را فرا گرفته ‌است.
این تنظیمات در سطح بزرگتر در سیستم بیولوژیکی کلی گیاه اتفاق می افتد. این مطالعه نشان می دهد گیاهان صنوبر با جهش های خاص میزان کمتری لیگنین تولید می کنند. لیگنین فضای بین دیواره های سلولی در گیاهان را پر می کند و باعث افزایش مقاومت گیاه می شود. کاهش این ماده باعث می شود گیاهان ساده تر به سوخت زیستی تبدیل شوند و از طرفی تاثیر در فرآیند بیولوژیکی گیاه ندارد.
این مطالعه دستاوردهای ارزشمندی در زمینه تغییرات ژنتیکی گیاهان واثرات آن و افزایش توان بالقوه گیاهان در تولید منابع انرژی تجدیدپذیر دارد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24