کشف زیر مجموعه جدیدی از سرطان پروستات

محققان آمریکایی موفق به شناسایی زیر مجموعه جدیدی از سرطان پروستات شده اند که در حدود 7 درصد از بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته رخ می‌‌دهد.

کشف زیر مجموعه جدیدی از سرطان پروستات

محققان آمریکایی موفق به شناسایی زیر مجموعه جدیدی از سرطان پروستات شده اند که در حدود 7 درصد از بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته رخ می ‌دهد.این زیر مجموعه که در جریان مطالعه محققان مرکز سرطان روژل (ROGEL) در دانشگاه میشیگان کشف شد، با فقدان ژن CDK12 مشخص می شود.

این مطالعه نشان داد که این زیرمجموعه جدید در سرطان پروستات متاستاستیک (بسیار پیشرفته) در قیاس با تومورهایی که در مرحله اولیه قرار دارند و هنوز گسترش نیافته اند، شایع تر است.
محققان متوجه شدند تومورهایی که در آنها CDK12 غیرفعال بود، نسبت به 'مهارکننده ‌های بازرسی سیستم ایمنی' واکنش نشان دادند؛ یک نوع ایمنی درمانی که به طور کلی موفقیت محدودی در سرطان پروستات دارد.
همچنین این مطالعه نشان داد که این زیر مجموعه جدید در حدود 7 درصد از بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته رخ می ‌دهد و با توجه به رایج بودن سرطان پروستات، هفت درصد رقم قابل توجهی به شمار می رود.
محققان خاطرنشان کردند: این حقیقت که مهارکننده ‌های بازرسی سیستم ایمنی، ممکن است در مقابل این زیرمجموعه از سرطان پرستات موثر باشند، آن را مهم تر می سازد.
محققان در این مطالعه که در مجله Cell منتشر شد، داده های توالی یابی دی.ان.ای و آر.ان.ای 360 نمونه تومور را از بیماران مبتلا به سرطان پروستات مقاوم به کاستراسیون متاستاتیک بررسی کردند. سرطان پروستات مقاوم به کاستراسیون متاستاتیک یک نوع تهاجمی و پیشرفته از این بیماری است که در آن سرطان در سراسر بدن منتشر شده و دیگر به درمان ‌های سنتی پایه هورمونی واکنش نمی ‌دهد.
محققان فقدان CDK12 را تنها در حدود 1 درصد از نمونه ‌های سرطان پروستات که در مرحله اولیه قرار داشتند، کشف کردند. اما این میزان در سرطان متاستاتیک، که شکل تهاجمی تر این بیماری را نشان می دهد به 7 درصد رسید.
محققان می گویند: این نتایج نشان می دهند که بیماران مبتلا به مرحله اولیه سرطان پروستات که دچار فقدان CDK12 هستند در حقیقت همان افرادی هستند که به بیماری متاستاتیک مبتلا خواهند شد.
این موضوع نشان می ‌دهد که یک رویکرد پزشکی دقیق به سرطان پروستات می‌ تواند به ایمنی درمانی مستقیم و بهتر کمک کند. این نتایج همچنین توضیح می دهد که چرا برخی بیماران مبتلا به سرطان پروستات به ایمنی درمانی واکنش های متفاوت نشان می دهند .

منبع :پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب