2 دوربین در ایستگاه بین المللی فضایی نصب شد

2 فضانورد سازمان فضایی آمریکا (ناسا) پنجشنبه 24 خرداد در جریان یک راهپیمایی فضایی 2 دوربین تلویزیون در ایستگاه بین المللی فضایی نصب کردند.

2 دوربین در ایستگاه بین المللی فضایی نصب شد

2 فضانورد سازمان فضایی آمریکا (ناسا) در جریان یک راهپیمایی فضایی 2 دوربین تلویزیون در ایستگاه بین المللی فضایی نصب کردند.

 'ریکی آرنولد' و 'درو فاستل'2 فضانورد ناسا این راهپیمایی فضایی را به منظور فراهم کردن تدارکات برای ورود کپسول های جدید حمل خدمه که قرار است ماه های آتی وارد ایستگاه بین المللی فضایی شوند، انجام دادند.
این 2 فضانورد در جریان این راهپیمایی فضایی که حدود شش ساعت و 49 دقیقه طول کشید، براکت‌ های جدید و 2 دوربین جدید تلویزیون و با کیفیت بالا را در قسمت جلویی 'ماژول هارمونی' (Harmony module) ایستگاه فضایی نصب کردند.
دوربین تلویزیون به دوربین ‌هایی گفته می ‌شود که برای ضبط تصاویر متحرک الکترونیکی بکار می ‌روند.
فضانوردان این دوربین‌ ها را به منظور داشتن دید از فضاپیمای حمل خدمه 'دراگون' متعلق به شرکت اسپیس ایکس و فضاپیمای تجاری CST-100 Starliner متعلق به شرکت بویینگ نصب ‌کردند. همچنین انتظار می ‌رود این دوربین‌ ها ارتباطات بی ‌سیم را برای آژانس فضایی اروپا نیز فراهم کنند.
این راهپیمایی فضایی سومین راهپیمایی فضایی این 2 فضانورد در سال جاری است و تاکنون 211 راهپیمایی فضایی در ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام شده است.

منبع :