شکار تصاویر باکتری‌های مهاجم به «دی ان ای» انسان

باکتری‌ها معمولا با سرعت بسیار زیادی دچار تغییر و تحول می‌شوند و همین امر شناسایی و ردگیری آنها را به منظور مقابله با بیماری‌های مرگبار دشوار می‌کند.

شکار تصاویر باکتری‌های مهاجم به «دی ان ای» انسان

باکتری ها معمولا با سرعت بسیار زیادی دچار تغییر و تحول می شوند و همین امر شناسایی و ردگیری آنها را به منظور مقابله با بیماری های مرگبار دشوار می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، از سوی دیگر مقاومت باکتری ها در برابر انواع آنتی بیوتیک ها روز به روز  در حال افزایش است و این مسئله هم به یک نگرانی جدی برای پزشکان و دانشمندان مبدل شده است.

یکی از مهمترین راه حل ها برای مقابله با این مشکل یافتن راهی برای مشاهده تحرکات و تحولات باکتری هاست و پژوهشگران دانشگاه ایندیانا برای اولین بار موفق به نفوذ به این دنیای ناشناخته و ثبت اولین مجموعه تصاویر از باکتری هایی شده اند که با تغییر شکل نیزه ای مانند، خود را به درون دی ان ای انسان می رسانند و ذرات گوناگون آن را جذب می کنند.

در تصویر سمت راست باکتری های سبز رنگ ، متعلقات نیزه مانند خود به نام پیلی را به درون دی ان ای هایی که با رنگ قرمز مشخص شده اند، فرو کرده و آنها را تخریب و آلوده می سازند.

شکار تصاویر باکتری‌های مهاجم به «دی ان ای» انسان

باکتری های مخرب بعد از نفوذ به دی ان ای های مختلف و آلوده کردن آنها بر رفتار آنها تاثیر سوء می گذارند و حقه های مختلفی مانند مقاومت در برابر انتی بیوتیک ها را به آنها آموزش می دهند.

باکتری ها دانسته های خود در این زمینه را به سرعت با یکدیگر به اشتراک می گذارند و توانایی بدن برای مقاومت در برابر خود را لحظه به لحظه کاهش می دهند.

محققان امیدوارند که ثبت بصری این رویدادها از طریق عکسبرداری یافتن راهی برای تولید آنتی بیوتیک های مقاوم تر و مقابله با روش های به اشتراک گذاری دی ان ای های تخریب شده توسط باکتری ها را ممکن کند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24