چگونه هر روز یک کتاب بخوانیم؟

در این مطلب می‌خواهیم چند روش را به شما پیشنهاد دهیم که با انجام آن‌ها تبدیل به یک خواننده بهتر می‌شوید و می‌توانید روزی یک کتاب را تمام کنید.

چگونه هر روز یک کتاب بخوانیم؟

دلیل مشترکی که افراد برای نخواندن می دهند این است که آن ها زمان کافی ندارند. از آن جایی که اکثر افراد حدود ۲۰۰ کلمه در دقیقه می خوانند که همان سرعت حرف زدنشان است، برای بیشتر افراد یک یا دو هفته طول می کشد که یک کتاب را تمام کنند. در این مطلب می خواهیم چند روش را به شما پیشنهاد دهیم که با انجام آن ها تبدیل به یک خواننده بهتر می شوید و می توانید روزی یک کتاب را تمام کنید.

با سرعت بیشتری بخوانید

خودتان را به خواندن با سرعتی بیشتر تمرین دهید. در کلاس های تندخوانی شرکت کنید و تکنیک های سریع خواندن را تمرین کنید. از کتاب های تندخوانی هم برای یادگیری این که چگونه می توانید سرعت خواندنتان را افزایش دهید می توانید استفاده کنید.

متن های خواندنی خوب پیدا کنید

اول با متن های ساده شروع کنید و سعی کنید سرعت خواندنتان را افزایش دهید. سپس شروع به خواندن متن ها سخت تر با لغات سخت تر کنید. سعی کنید هر روز متن های مختلف را تمرین کنید.

محیط مناسب برای خودتان درست کنید

وقتی که یاد گرفتید که چگونه سرعت خواندتان را بیشتر کنید، زمان آن است که یک محیط مطالعه خوب برای خودتان درست کنید. محیطی که درست می کنید باید فاقد هرگونه حواس پرتی باشد و باید در آن بیشترین تمرکز را داشته باشید.

یک زمان برای خواندن انتخاب کنید

مثلا تعیین کنید که در ساعت فلان باید شروع به خواندن کنید. به بقیه هم بگویید در این ساعت مزاحم مطالعه شما نشوند.پاسخ تلفنی به سوالات شما درباره کنکور 97

با درصدهای تخمینی در کنکور 97 , احتمال دارد چه رتبه ای بیاورم و کجا می توانم قبول شوم؟

آیا برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور (معدل, کد سهمیه و ...) باز هم زمان دارم؟

کنکور 98 به چه صورت خواهد بود ؟

انتخاب رشته و دانشگاه را از همین امروز با مشاوران شروع کنید

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب