ابداع باتری هسته ای که 100 سال دوام می‌یابد

محققان روسی یک باتری هسته ای ابداع کرده اند که 100 سال دوام دارد و انرژی آن 10 برابر یک باتری سنتی است.نسخه اولیه این باتری هسته ای که توسط محققان موسسه فناوری روسیه رونم

ابداع باتری هسته ای که 100 سال دوام می‌یابد

محققان روسی یک باتری هسته ای ابداع کرده اند که 100 سال دوام دارد و انرژی آن 10 برابر یک باتری سنتی است.نسخه اولیه این باتری هسته ای که توسط محققان موسسه فناوری روسیه رونمایی شد حاوی یک نیمه هادی از جنس الماس -- معروف به Schottky diode-- و یک رادیو اکتیو شیمیایی است که آن را تقویت می کند.

این فناوری می تواند برای تامین انرژی هر اباری از 'پیس میکرهای دائمی' گرفته تا ماموریت های سرنشین دار به مریخ مورد استفاده قرار گیرد.
محققان موسسه فناوری روسی 'مواد کربنی فوق سنگین و جدید' در مسکو تاکید دارند که این فناوری برای استفاده روزانه بی خطر است.
انرژی این باتری توسط پرتو بتا -الکترون ها و پوزیترون ها - تامین می شود، وجود الکترون ها و پوزیترون ها در بدن خطرناک نیست چرا که توسط سلول های بدن جذب نمی شوند.
به گفته محققان، نتایج آزمایش این باتری تاکنون بسیار قابل توجه بوده است و این باتری را می توان در حوزه های پزشکی و فناوری فضایی مورد استفاده قرار داد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24