جمع بندی کنکور از نگاه رتبه‌ی 5 منطقه 2 ریاضی: عرفان عزیزخانی

اگر می‌خواهید بدانید برترها در ماه پایانی کنکور چه کردند مقاله‌ی زیر را که مربوط به تجربیات رتبه‌ی 5 منطقه 2 ریاضی: عرفان عزیزخانی است مطالعه کنید...

جمع بندی کنکور از نگاه رتبه‌ی 5 منطقه 2 ریاضی: عرفان عزیزخانی

لطفا خودتان را معرفی کنید:

عرفان عزیزخانی هستم، رتبه‌ی 5 منطقه 2 و 14 کشور از شهر ابهر و هم اکنون در رشته ی مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل هستم.


استراتژی شما برای 2.5 روز در روش 3 روز یک‌بار چگونه بود؟

من در این دوران ابتدا غلط هایم را پیدا می‌کردم و قبل از خواندن پاسخ‌نامه، تلاش می‌کردم ابتدا خودم آن‌ها را حل کنم و اگر نمی توانستم به سراغ پاسخ‌نامه می‌رفتم. من در امتحان، نزده نداشتم و تعداد غلط هایم هم کم بود .


حضور در 3 آزمون پایانی کانون چه دستاوردی (علمی، روانی، مدیریتی، تکنیکی) برای شما داشت؟

فقط می توانم بگویم اگر کاری که در این 3 آزمون انجام دادم را در روز کنکور انجام می‌دادم، قطعا رتبه ام بهتر از این میشد! در این 3 آزمون با شرایط کنکور آشنا شدم (مخصوصا در سوالات) مثلا اینکه یک درس خیلی سخت و دو درس متوسط رو به دشوار کاملا با کنکور منطبق بود و حداقل من را برای کنکور آماده کرد.


تورق سریع را چند روزه و چگونه انجام دادید؟

من تورق سریع را به چند روز آخر موکول کردم و در حدود 5 تا 6 روز تمام دروس عمومی و اختصاصی را مرور کردم.


روز قبل از کنکور چه کار کردید؟ قبل از کنکور استرس نداشتید که رتبه ی شما چند می‌شود؟ در مورد روز کنکور خودتان کمی صحبت کنید. آیا اتفاق خاصی نیفتاد یا شرایطی که مجبور به مدیریت شرایط شوید؟

روز قبل از کنکور ادبیات خواندم. من استرس نگرفتم و خیلی راحت با کنکور برخورد کردم و حداقل عقل به من اثبات کرده بود به اندازه تلاشم نتیجه خواهم گرفت و لذا استرس رتبه را هم نداشتم ( البته تا روز قبل از اعلام نتایج! ) و اتفاق خاصی هم نیفتاد.


در مورد نقش اولیا صحبت کنید. کارهایی که والدینتان برای شما انجام دادند و تاثیرگذار می‌دانید.

پدرم کنار ما نبود. ما در شهرستان بودیم ولی پدرم در تهران بود و دوری او ما را اذیت می‌کرد و حداقل برای جبران زحماتش باید رتبه عالی می آوردم. مادر بهترین دوست من در زندگی تا به حال بوده و خواهد بود. تمام قوت قلب و انگیزه و روحیه ام هست و خواهد بود. تمام برنامه های خانواده به خاطر من به هم ریخته بود. مسافرت و مهمانی کمتر داشتیم.


انتخاب رشته را چه زمانی آغاز کردید؟ در طولانی مدت تصمیم گرفتید یا نزدیک به انتخاب رشته؟

از رشته ام مطمئن بودم. من به فیزیک و استفاده ی آن در زندگی روزمره علاقه مند بودم که در رشته های کنونی مهندسی برق بیشترین انطباق را با من داشت.


حضور شما در آزمون ها چگونه بود و چند سال در آزمون ها شرکت ‌کردید؟

من از سال دوم دبیرستان 3 سال به طور مداوم در آزمون ها شرکت کردم و همواره تمام تلاشم این بود که غیبت نکنم و در نهایت هم به هدفم رسیدم و در 3 سال حضور در آزمون های کانون غیبت نداشتم.


چقدر نسبت به برنامه ی راهبردی آزمون ها آگاهی داشتید و بر اساس شناخت هر سال ثبت نام می‌کردید؟

به برنامه ی راهبردی کاملا مسلط بودم. همیشه پس از یک آزمون به دو آزمون بعد از آن توجه می‌کردم و هر سال مطمئن بودم کانون بهترین انتخاب من است.تهیه و تنظیم: مهدی نیک زاد

ویراستار: ناهید منجمیمشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24