دوستان خود را جدی بگیرید

دوستان شما تأثیر زیادی برعواطف،رفتارو طرز فکر شما می‌گذارند.در این نوشتار، به پنج دلیل علمی خواهیم پرداخت که نشان می‌دهد دقت در انتخاب دوستان چه اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.

دوستان خود را جدی بگیرید

دوستان شما تأثیر زیادی بر عواطف، رفتار و طرز فکر شما می‌گذارند. در این نوشتار، به پنج دلیل علمی خواهیم پرداخت که نشان می‌دهد دقت در انتخاب دوستان چه اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.

دوستان بااراده ‌باعث تقویت توانایی شما در خودداری می‌شوند.

اگر شما نمی‌توانید در برابر وسوسه‌ها مقاومت کنید، با افرادی که منضبط هستند دوست شوید. پژوهشی که در سال 2013 انجام شد نشان می‌دهد افرادی که اراده‌ای قوی ندارند، اغلب به دنبال دوستانی می‌گردند که منضبط باشند و بتوانند نقش الگو را برای آن‌ها ایفا کنند. خودداری برای رسیدن به موفقیت بسیار ضروری است و اگر شما دائماً به وسوسه‌های ناسالمی همچون پیچاندن باشگاه، خوردن غذاهای چرب یا خریدهای غیرضروری تن می‌دهید، بهتر است با افرادی وقت بگذرانید که اراده‌ای قوی دارند. آن‌ها انگیزه شما را برای رعایت و اجرای عادت‌های سالم افزایش می‌دهند.

تنهایی باعث می‌شود تصمیمات مالی احمقانه‌ای بگیرید.

افرادی که مراوده اجتماعی کافی ندارند به احتمال بیشتری تصمیمات مالی پرخطر می‌گیرند. پژوهشی که سال 2013 در این مورد انجام شد مشخص کرد که افرادی که احساس تنهایی یا عدم تعلق می‌کنند، بیشتر از دیگران تصمیمات مالی پررسیک می‌گیرند. شما هم اگر به تازگی دچار احساسات منفی شدیدی شده‌اید بهتر است از انجام تصمیمات مالی جدی خودداری کنید.

دوستان مجازی بیش از حد، استرس شما را افزایش می‌دهد.

فایده فالوورهای زیاد شاید از ضررش کمتر باشد. دانشگاه ادینبورگ با مطالعه افراد فعال در فیس بوک نتیجه گرفت که دوستان مجازی بیشتر، رابطه مستقیمی با احساس استرسی دارد که از احساس نگرانی بابت توهین کردن به آن‌ها ناشی می‌شود. توجیه چنین رابطه‌ای شاید در تلاش ما نهفته باشد برای نمایش شخصیتی که به مذاق تمام دوستانمان خوش بیاید. درست است که دوستانمان ممکن است از شب‌زنده‌داری و ول خرجی‌های ما استقبال کنند، ولی احتمالاً پدر و مادر و دسته‌ای دیگر از آشنایانمان سرزنشمان خواهند کرد. بهتر است قبل از اینکه شبکه دوستان مجازی خود را وسعت ببخشید، به تبعات منفی آن نیز بیندیشید.

رمز عمر طولانی، داشتن دوستان نزدیک است.

پژوهشی که در دانشگاه فلیندر استرالیا صورت گرفت، پرده از راز عمر طولانی برداشت. افراد مسنی که دوستان نزدیکی دارند، 22 درصد بیشتر از آن‌هایی که شبکه دوستان کوچکی داشتند عمر کردند. نتایج تحقیقات دیگر نیز نشان از اثر مثبت شبکه دوستی بر سلامت، رهایی از افسردگی و ایمنی دارد. شاید فکر کنید که دردسر دوستی از فایده‌اش بیشتر است ولی یادتان باشد که داشتن دوستان صمیمی، یکی از بهترین راهکارهای افزایش طول عمر است.

دوستانمان تأثیر زیادی بر تصمیمات ما می‌گذارند.

پژوهشی که در سال 2014 منتشر شد نشان داد دوستان به ما کمک می‌کنند که بر وسوسه‌ها غلبه کنیم. آن‌ها نقش حامی اخلاقی را برای ما ایفا می‌کنند. البته بعضی از دوستان با همکاری در تن دادن به وسوسه، باعث می‌شوند راحت‌تر عهدشکنی کنیم.

در واقع، احتمال اینکه شما رفتاری مشابه با دوستان خود داشته باشید بسیار زیاد است. اگر دوستانی داشته باشید که تصمیمات اشتباه زیادی می‌گیرند، خودتان هم به این آفت دچار خواهید شد. اگر دوستانتان شما را ترغیب کنند که رفتارهای سالم و سازنده پیش بگیرید، به احتمال بیشتری چنین خواهید کرد.


منبع:

https://www.psychologytoday.com/us/blog/what-mentally-strong-people-dont-do/201504/5-reasons-studies-say-you-have-choose-your-friendsمشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24