ویژگی ردیابی چشم روی تراشه‌ی ساعت‌های هوشمند کوالکام

شرکت‌های گوگل و کوالکام قصد دارند سیستم روی تراشه‌ی جدیدی را برای ساعت‌های هوشمند طراحی کنند. اولین مدل که به این تراشه‌ها مجهز می‌شود، تا پایان 2018 با نام Big G راه‌ان

ویژگی ردیابی چشم روی تراشه‌ی ساعت‌های هوشمند کوالکام

شرکت‌های گوگل و کوالکام قصد دارند سیستم روی تراشه‌ی جدیدی را برای ساعت های هوشمند طراحی کنند. اولین مدل که به این تراشه‌ها مجهز می‌شود، تا پایان ۲۰۱۸ با نام Big G راه‌اندازی خواهد شد.

پردازنده‌ی جدیدی که برای ساعت های هوشمند طراحی می‌شود، از تکنولوژی کاملا جدیدی بهره می‌برد و جایگزین تراشه‌ی اسنپدراگون وییر ۲۱۰۰ (Snapdragon Wear 2100) خواهد بود؛ این تراشه درواقع، نسخه‌ی بهینه‌سازی شده‌ای از تراشه‌ی اسنپدراگون ۴۰۰ بود.

تراشه‌ی جدید کوالکام که برای ساعت های هوشمند و سیستم عامل جدید گوگل یعنی Wear OS طراحی می‌شود، با نام اسنپدراگون ۳۱۰۰ معرفی خواهد شد و نوآوری‌های بسیاری را به بازار پوشیدنی‌های هوشمند ارائه خواهد کرد. گزارش‌های جدید حاکی از آن هستند که سیستم روی تراشه‌ی جدید کوالکام به ویژگی ردیابی چشم مجهز می‌شود که پوشیدنی‌های هوشمند را با عینک‌های واقعیت افزوده مثل گوگل گلس، سازگار می‌کند.

به لطف تکنولوژی ردیابی چشم، ساعت های هوشمند می‌توانند موقعیت مردمک و قرنیه‌ی چشم را شناسایی کنند. با این اوصاف، ساعت هوشمند باید به یک دوربین با سرعت ۱۲۰ فریم بر ثانیه مجهز شود؛ علاوه بر این، سیستم روی تراشه می‌تواند ۳۶ میلیون فرمان را در هر ثانیه ارسال کند تا ویژگی ردیابی چشم به‌خوبی اجرا شود.

تکنولوژی ردیابی چشم می‌تواند ویژگی‌های دیگری را به دستگاه‌ها اضافه کند که از جمله‌ی آنها می‌توان به باز کردن قفل دستگاه و کنترل آن از طریق چشم اشاره کرد. کوالکام مدعی شده که اسنپدراگون ۳۱۰۰ می‌تواند بهینه‌سازی‌های فراوانی را به ساعت های هوشمند اضافه کند.

این سیستم روی تراشه از لحاظ مصرف باتری نیز بهتر است، سرعت بالا و اجرای روان‌تری دارد و ویژگی‌های سلامتی و تناسب اندام بیشتری را ارائه می‌کند. سیستم روی تراشه‌ی جدید کوالکام از پردازنده‌ی ARM Cortex، پردازنده‌ گرافیکی Adreno 304 و مدیریت انرژی جدید به نام Blackghost بهره می‌برد. گفته می‌شود که ساعت هوشمند گوگل با سیستم عامل جدید Wear OS و اسنپدراگون ۳۱۰۰ تا پایان پاییز امسال رونمایی می‌شود. شایعات حاکی از آن هستند که این گجت هوشمند توسط کمپانی ال‌جی تولید می‌شود.

اخیرا یک ساعت هوشمند با برند ال‌جی در فهرست FCC رویت شده که به هیچ‌کدام از گجت‌های این کمپانی شباهتی ندارد.

منبع :