عکس‌های کپسول "دراگون سرنشین‌دار" در ساکت‌ترین نقطه زمین

الون ماسک مدیرعامل "اسپیس ایکس"، تصاویر خیره کننده‌ای از کپسول "دراگون سرنشین دار"(Crew Dragon) در اتاقک آزمایش این فضاپیما منتشر کرده است.

عکس‌های کپسول "دراگون سرنشین‌دار" در ساکت‌ترین نقطه زمین

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، "اسپیس ایکس" هنوز هم با سرعتی زیاد در حال پیشبرد اهداف خود برای رساندن انسان به کره مریخ است.

الون ماسک مدیر این شرکت اخیرا یک تصویر جدید از فضاپیمای "دراگون سرنشین دار" (Crew Dragon) در صفحه مجازی خود در توئیتر پست کرده است که این فضاپیما را در اتاقک آزمایش نشان می‌دهد.

تصاویر منتشر شده این کپسول و بدنه آن که محموله‌های اضافی و بخش‌های پشتیبانی را نگه می‌دارد در حالی  است که نشان می‌دهد آزمایشات تداخلی الکترومغناطیسی روی این کپسول در حال انجام است.

به عنوان بخشی از این آزمایشات، فضاپیما در یک اتاقک عایق صدا قرار داده شده است که از سیستم‌های الکتریکی آن اطمینان حاصل شود.

این اتاقک‌های عایق به نحوی طراحی شده‌اند که صدا و انعکاس آن و یا امواج الکترومغناطیسی را به نحوی جذب می‌کنند که معروف به "ساکت‌ترین مکان در کره زمین" هستند و از نظر سکوت، مشابه با جو فضا است.

در ادامه آزمایشات این فضاپیما، کپسول "Crew Dragon" به ایستگاه تجهیزات "Plum Brook" در اوهایو انتقال داده خواهد شد.  

بر خلاف نسخه قبلی این کپسول، دراگون این بار با هدف ارسال انسان به سیاره سرخ ساخته شده است.

این کپسول تماما خودکار و قادر است تا ظرفیت هفت نفر را به ماه یا "ایستگاه فضایی بین‌المللی"(ISS) ارسال کند.

کپسول حمل محموله "دراگون" نیز به تازگی ۶ هزار پوند محموله را به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسانده است.

این کپسول نیز مانند موشک "فالکون ۹" پس از انجام ماموریت‌های مختلف  قابلیت بازیابی دارد.

کپسول "crewed Dragon" می‌تواند خود به تنهایی دوباره به زمین بازگردد و سوخت‌گیری کند و مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

بر اساس اخبار منتشر شده در سایت شرکت "اسپیس ایکس" انتظار می‌رود که اولین پرواز آزمایشی این کپسول در نیمه نخست سال جاری به وقوع بپیوندد.

این شرکت امیدوار است که تا سال ۲۰۲۲ میلادی، اولین محموله این کپسول به مریخ را ارسال کند و دومین ماموریت حمل محموله این کپسول در سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی شده است.

منبع :

روزمهر اکبری