استراتژی بازگشت مهرنوش لک، رتبه‌ی 98 منطقه 1 تجربی

در مقاله‌ی زیر، استراتژی بازگشت یکی از رتبه‌های برتر سال گذشته (مهرنوش لک، رتبه‌ی 98 منطقه 1 تجربی) آمده است...

استراتژی بازگشت مهرنوش لک، رتبه‌ی 98 منطقه 1 تجربی

مهرنوش لک، رتبه‌ی 98 منطقه 1 تجربی:

استراتژی بازگشت در عمومی‌ها:

سوالات شمارشی ادبیات و سوالات متن عربی (به جز تحلیل صرفی و تشکیل) را برای مرتبه‌های بعد قرار می‌دادم. در عمومی‌ها 15 دقیقه وقت برای بازگشت داشتم.

استراتژی بازگشت در اختصاصی‌ها:

 به جز سوالات شمارشی زیست (که دور اول پاسخ نمی‌دادم) بقیه سوالات را با توجه به شرایط آزمون تصمیم می‌گرفتم. بین دور اول و دوم اختصاصی‌ها، 2 یا 3 سوال زمین می‌زدم تا استراحت کرده باشم.

در کل هم برای اختصاصی‌ها 40 دقیقه زمان اضافی می‌آوردم.

استراتژی بازگشت به قلم کاظم قلم‌چی:

بارهااین جمله را شنیده اید که : یکی از ویژگی های نوابغ ، قدرت تشخیص اولویت هاست . تقریبا همه ی رتبه های برتر ، به وِیژه رتبه های یک رقمیبرای خودشان یک استراتژِیمشخص و دقیقا تعریف شده در بازگشت به سوال هادارند . آن ها می دانند که در نوبت دوم و در زمان ذخیره شده با کدام الگو و به سراغ کدام سوال ها بروند . واقعا به تعداد دانش آموزان برتر استراتژی های بازگشت متفاوت داریم . هر دانش آموزی باید بداند که در نوبت دوم و در زمان ذخیره شده با چه الگویی به سراغ درس های مختلف باید برودواولویت را به کدام درس ها و کدام سوال ها بدهد .همان گونه که در مسابقات فوتبال هر تیمی استراتژی خاص خود را دارد شما هم باید استراتژی خود را در هنگام آزمون دادن و به ویژه در زمان حساس پایان آزمون و در هنگام بازگشت داشته باشید . برای آشنایی بیشتر و فعال شدن ذهن می توانیداستراتژی های بازگشت رتبه های برتر کانون در سال های گذشته را مطالعه کنید اما یادتان باشد که شما هم باید با توجه به توانمندی ها و سبکی که در هنگام آزمون دارید باید استراتژی بازگشت خودتان را داشته باشید . برای این که مطمئن شوید آیا استراتژی بازگشت شما صحیح است یا نه ،باز هم بهتر این است که با اولیا و دوستان و پشتیبان و دبیران خود گفت و گو کنید . به ویژه با کسانی صحبت کنید که برای شما وقت می گذارند ، اندیشه های عمیقی دارندوروش های خودشان را به شما پیشنهاد نمی کنند بلکه شما و روش های مناسب خود شما را کشف می کنند .

تهیه و تنظیم

ناهید منجمیمشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24