ارزیابی و تحلیل آزمون 28 اردیبهشت 97 گروه چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 28 اردیبهشت 97 گروه چهارم انسانی ارزیابی و تحلیل آزمون 28 اردیبهشت 97 گروه چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 28 اردیبهشت 97 گروه چهارم انسانی

دوست خوب کانوني؛ سلام!


با برگزاري آزمون امروز (28 ارديبهشت)، سوت پايان مطالعه‌ي تدريجي مطالب درسي زده شد و شما با جمع‌بندي مباحث نيم‌سال دوم سال چهارم، اگر تاکنون با برنامه‌ي آزمون‌هاي کانون پيش‌رفته و از آن جدا نشده باشيد، حداقل يک‌بار تمامي مباحث درسي مورد پرسش در کنکور سراسري را مطالعه و مرور كرده‌ايد. (گفتيم حداقل، چون در آزمون‌هاي جمع‌بندي بهمن‌ماه و فروردين‌ماه، برخي مباحث را نيز براي بار دوم و حتي بار سوم مطالعه و جمع‌بندي نموده‌ايد.)

دوستان عزیز! شما تاکنون تمامي مباحث مورد پرسش در کنکور را مطالعه نموده‌ايد و در 3 آزمون جامع پاياني، سه بار ديگر به‌صورت کامل، آن‌ها را مرور خواهيد و تازه اين سه بار مرور، مازاد بر مرورهايي است که با روش جمع‌بندي سه روز يکبار، خودتان انجام خواهيد داد! پس، با اين همه دوره‌ي مطالب، ديگر نبايد نگران موفقيت در کنکور سراسري باشيد!!در آزمون 28 ارديبهشت چه گذشت؟


الف) وضعيت سيستم‌ ده‌دهي (چند از ده):

خانه‌هاي زرد به اين معني است كه سطح دشواري سؤال‌ها يك واحد از سطح دشواري ميانگين سؤال‌هاي كنكورهاي سه سال اخير دشوارتر بوده و رنگ قرمز به معني دو واحد دشوارتر است. از سوي ديگر رنگ سبز به معني يك واحد آسان‌تر و رنگ آبي به معني دو واحد آسان‌تر مي‌باشد. خانه‌هاي سفيد رنگ نيز انطباق آزمون با معيار كنكور را نشان مي‌دهند.

ارزیابی و تحلیل آزمون 28 اردیبهشت 97 گروه چهارم انسانی


ارزیابی و تحلیل آزمون 28 اردیبهشت 97 گروه چهارم انسانی


ب) چه تعداد از دانش‌آموزان به 100% سؤال‌های یک درس پاسخ صحیح داده‌اند؟

ارزیابی و تحلیل آزمون 28 اردیبهشت 97 گروه چهارم انسانیج) دشوارترين و آسان‌ترين سؤالات آزمون اختصاصي آزمون 28 ارديبهشت کدام سؤالات بوده‌اند؟

در جدول زير مي‌توانيد مشاهده نماييد که در هر درس، کدام سؤال دشوارترين سؤال بوده است؛ يعني تعداد کم‌تري از دانش‌آموزان موفق شده‌اند به آن‌ پاسخ صحيح دهند و نيز مي‌توانيد مشاهده کنيد که کدام سؤال، آسان‌ترين سؤال بوده است و تعداد زيادتري از دانش‌آموزان توانسته‌اند به آن‌ پاسخ صحيح دهند. (همان‌طور كه مي‌دانيد! شناخت سؤال‌هاي آسون و سخت هر درس، مهارتي است که داشتن آن در کنار استفاده از تکنيک ضربدر منفي كمك‌تان مي‌کند تا در جلسه‌ي آزمون اتلاف وقت را به حداقل برسانيد!!)

توصيه مي‌کنيم: سؤال‌هاي دشوار و ساده‌ي معرفي شده در جدول زير را در دفترچه‌ي آزمون خود علامت‌گذاري نموده و سپس محاسبه نماييد به چه تعداد از سؤال‌هاي دشوار، پاسخ صحيح و به چه تعداد از سؤال‌هاي آسان، پاسخ نادرست داده‌ايد؛ اين امر شما را ياري مي‌کند تا بي‌دقتي‌ها و نيز نقاط ضعف و قوت خود را شناسايي نموده و براي جبران آن‌ها برنامه‌ريزي نماييد.

(درصد صحيح: چند درصد از داوطلبان به اين سؤال پاسخ صحيح داده‌اند.)

ارزیابی و تحلیل آزمون 28 اردیبهشت 97 گروه چهارم انسانیبراي ارزيابي بهتر آزمون به صفحه‌ي شخصي خود مراجعه كنيد و علاوه‌بر مشاهده‌ي كارنامه‌ي خود، كارنامه‌ي سؤال محوربا عنوانکتاب خودآموز الکترونیکیرا نيز مشاهده كنيد. در این کارنامه می‌توانید وضعیت سوال‌های ساده‌ای که غلط جواب داده‌اید، سوال‌های ساده‌ای که جواب نداده‌اید، سوالات دام‌دار و سؤال‌‌هايي را كه به‌طور شانسی به آن‌ها پاسخ داده‌ايد را نيز مشاهده کنید .


به کانال پیش‌دانشگاهی انسانی کانون در گپ و تلگرام بپیوندید :

http://t.me/kanoonir_e


http://gap.im/kanoonir_e


پاسخ سؤال‌هاي درسي خود را مشاهده نماييد.

از جديترين اخبار كانون و كنكور با خبر شويد.

از كتاب‌هاي جديد و به روز رساني شده‌ي كانون مطلع شويد.

ارزيابي و تحليل هر آزمون را در همان روز مشاهده نماييد.

از مشاوره‌‌هاي آموزشي و تحصيلي استفاده كنيد.

خلاصه درس‌هاي مربوط به هر آزمون را دريافت نمائيد.

و ..................دانش‌آموزان گرامي مي‌توانيد با ورود به صفحه مقطع گروه چهارم انساني در سايت كانون سؤال‌هاي درسي خود را به تفكيك از مسؤلين هر درس بپرسيد.

هم‌چنين مي‌توانيددام آموزشي سؤال‌هاي آزمون 28 ارديبهشت را در سايت كانونبنوسيد و جايزه بگيريد.‌ (به انتخاب خود، كتاب كانون جايزه بگيريد.)

يک توصيه‌ي مهم! «آزمون غيرحضوري»، آزمون متناظر بعدي در سال گذشته‌ مي‌باشد كه پس از پايان هر آزمون به شما ارائه مي‌گردد و به‌عنوان يک منبع مطالعاتي خوب و مفيد براي موفقيت در آزمون بعدي (4 خرداد) مي‌تواند مورد استفاده‌ي شما دوستان خوب کانوني قرار گيرد.با آرزوي موفقيت

محمد ابراهیم مازنی

محمد ابراهیم مازنی