سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر 28 اردیبهشت 97 +فایل صوتی

سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر 28 اردیبهشت 97 را در زیر مطالعه کنید...

سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر 28 اردیبهشت 97 +فایل صوتی

در ابتدای جلسه، با تاکید بر اهمیت بیشتر حضور پدران و مادران در ماه های پایانی، عکس دانش آموزانی که به همراه پدر و مادرشان در جلسه حضور داشتند گرفته شد. در این جلسه به نکاتی که باید دانش‌آموزان تا کنکور به آن توجه کنند اشاره می شود.

هم‌چنین، به صورت کارگاه، از تعدادی از برترها هدف‌گذاری آن‌ها و این‌که فکر می‌کنند چه نتیجه‌ای کسب کرده‌اند پرسیده شد و تاکید بر خودآگاهی بالا بود.

کاظم قلم‌چی: خودآگاهی خودتان را تقویت کنید. پدر و مادر نیز می توانند در کنار شما باشند و شما را رصد کنند که چقدر آن چه در مورد خودتان فکر می کنید به واقعیت نزدیک است. اگر درست ارزیابی کنید نتیجه ی بهتری می گیرید. اگر خودآگاهی شما کم باشد از هدف گذاری خود کمتر یا بیشتر پاسخ می دهید.

بخشی از سخنان کاظم قلم چی در این جلسه در زیر آمده است:

تاکنون به جز شیراز به سایر کلان شهرها سفر کرده ام و با دانش آموزان با تراز بالای 7500 جلسه داشتیم. در ایام پایانی احتمال جابه جا شدن ترازها وجود دارد. در این ایام تلاش به تنهایی پاسخ گو نیست بلکه به مدیریت ذهن؛ مهارت های فراشناختی و بهره بردن از هوش هیجانی نیز وابسته است. حضور پدران و مادران در دوره های پایانی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

یکی از نکاتی که بخصوص در این ایام باید به آن توجه کنید این است که اگر تعداد آیتم هایی که باید تصمیم گیری کنید زیاد باشند، گیج می شوید. اگر قبل از جلسه یک مقدار از تصمیم گیری ها را بکنید ذهن شما شفاف تر می شود. داشتن استراتژی بازگشت سبب می‌شود شما قبل از جلسه‌ی آزمون‌ها یا کنکور، بخشی از تصمیم‌گیری‌ها را کرده باشید و تعداد مواردی که احتمالا در جلسه نیاز به تصمیم‌گیری است کمتر می‌شود.

استراتژی بازگشت 

 استراتژی بازگشت سپهر یونسی از دانش‌آموزان برتر حاضر در جلسه: در عمومی‌ها، در آزمون‌های کانون 10 الی 12 دقیقه وقت اضافی می آورم. من کلا به روش زیر به سوال‌ها پاسخ می‌دهم:

اول دین و زندگی را همان بار اول در 10 دقیقه به طور کامل پاسخ می دهم، مگر چند سوال شک دار باشد که سریع از آن‌ها رد می شوم. بعد از دین و زندگی، سریع سراغ زبان می روم و کامل به سوالات آن پاسخ می دهم. در ادبیات، سوالات شمارشی و تک واژ، واژه و آرایه را پاسخ نمی دهم، در عربی درک مطلب عربی را پاسخ نمی دهم.

استراتژی بازگشت من نیز به این صورت است: اول سراغ سوالات شمارشی ادبیات که بلد هستم می‌روم سپس سوالات درک مطلب عربی و شک دارهای دین و زندگی را پاسخ می‌دهم.

کاظم قلم‌چی: ترتیب دفترچه را عوض نکنید ولی اگر تا یک هفته به کنکور ترتیب دفترچه را عوض می‌کردید در هفته‌ی آخر روشتان را تغییر ندهید.

من چندین بار امتحان کردم و به این نتیجه رسیدم وقتی با این روال پاسخ می‌دهم نتایج بهتری کسب می‌کنم. نتایجم با این روش، نسبت به نیم سال اول (که با ادبیات شروع می کردم) بهتر شد.

در اختصاصی‌ها از ریاضی پاسخ می دهم، آمار و هندسه و مقاطع مخروطی را اول پاسخ نمی دهم. البته به سوالات هندسه نیم‌نگاهی می‌اندازم چون ممکن است 2 از 4 سوال هندسه را بتوانم به راحتی پاسخ دهم. سپس سراغ سوالات زیست می روم و 20 سوال اول زیست را پاسخ می‌دهم سپس سوال‌های زمین را برای استراحت پاسخ می‌دهم و 20 سوال دوم زیست را پاسخ می‌دهم و بعد سراغ سوالات هندسه و آمار ریاضی می‌روم و سپس 10 سوال آخر زیست.

کاظم قلم‌چی: با روش شما مخالف هستم چون شیمی را به انتها موکول می‌کنید و این همه رفت و برگشت مناسب نیست. استراتژی بازگشت را در زمان اضافی انتهای آزمون داشته باشید.

................................................................

استراتژی بازگشت یکی از دانش‌آموزان برتر دیگر: من در دور اول پاسخ به سوال‌ها، شمارشی‌های ادبیات را جواب نمی دهم. درک مطلب عربی را پاسخ نمی دهم. قواعد را پاسخ می دهم و چون شک دارهای قواعد را هم هروقت پاسخ می‌دهم درست است درنتیجه اغلب به شک‌دارهای عربی هم پاسخ می‌دهم ولی در دینی شک دارها را پاسخ نمی‌دهم. زبان را در دور اول پاسخ می دهم.

در کل، 19 دقیقه وقت اضافه می آورم. در زمان اضافی سراغ درک مطلب عربی و سپس شمارشی ادبیات می روم.

در اختصاصی به ترتیب دفترچه به سوالات پاسخ می‌دهم. در زیست به سوالات شمارشی در ابتدا پاسخ نمی دهم ولی در کنار سوال‌ها علامت می گذارم که بعدا پاسخ دهم. بین دور اول و دوم زمین را هم پاسخ می دهم.

استراتژی بازگشت من نیز به این صورت است که به ترتیب افزایش ضریب به سوالات پاسخ می دهم.

کاظم قلم‌چی: هرکسی باید استراتژی خاص خودش را با تمرین و تکرار در روش سه‌روز یک‌بار و آزمون‌های کانون که به روش خودش است کشف کند. درنهایت نیز در عمومی‌ها، 15 دقیقه و در اختصاصی‌ها 30  الی 40 دقیقه وقت اضافی بیاورد و واضح نیز بداند در این زمان‌ها سراغ کدام درس‌ها و چه نوع سوالاتی خواهد رفت. فقط هم حدود 20% از سوالات ممکن است در کنکور سبک جدید باشند و این عدد به 30% نخواهد رسید.

................................................................

با سوالات شک‌دار چه کار کنیم؟

قاطع شک‌دارها را جواب ندهید و این قدرت نه گفتن و اراده می‌خواهد. عطیه عدنانی رتبه‌ی 8 کشوری انسانی در سال 87 می‌گفت: شما می‌گویید سوالات شک‌دار را پاسخ ندهید ولی من در برخی از دروس انسانی، وقتی شک‌دارهایم را جواب می‌دهم، پاسخم درست می‌شود. به او روشی را یاد دادم و گفتم در هر درس شک‌دارهایتان را جایی بنویسید و بعدا برای هر درس در مورد شک‌دارهایتان آمار بگیرید اگر در 80 درصد موارد حدس شما صحیح بود شک‌دارهایتان را در آن درس جواب دهید ولی اگر 50 درصد بود پاسخ ندهید.

................................................................

برای عمومی ها دیر نشده است و برای افزایش تراز عمومی، روی زرد عمومی کار کنید. فاطمه ولی زاده كه سال 91، رتبه 1 زبان و رتبه 1 تجربی شد، طی گفتگویی که از او پرسیدیم چطور توانست در دروس عمومی نیز با این‌که رشته‌ی تجربی بود موفق عمل کند گفت طبق توصیه‌ی شما که گفته بودید زرد عمومی را در تابستان کار کنیم و در تابستان به آن‌ها کم توجی نکنید توانسته بود این نتیجه را کسب کند. شما نیز اگر تاکنون به دروس عمومی به اندازه‌ی کافی توجه نکرده‌اید و توصیه‌های ما را جدی نگرفته‌اید می‌توانید با زرد عمومی تاحدی این موضوع را جبران کنید.

................................................................

با ارائه‌ی برنامه‌ی سراسری روش سه روز یکبار، یک نظمی در نظر گرفته شده است که داوطلبان در سراسر کشور می‌توانند از یک برنامه پیروی کنند و بهتر است که شرایط کنکور از همه لحاظ شبیه سازی شود. توصیه می‌کنیم که حتما مشابه کنکور این روش را اجرا کنید از هر لحاظ، زمان، پوشش، فضای آزمون، سوالات اختصاصی و عمومی، پاسخ‌برگ. دوره‌ی پایانی زمان شبیه سازی است. در کتاب های شبیه ساز نیز که ویژه‌‌ی این ایام هستند، سوالاتی مشابه سوالات کنکورهای سه سال اخیر آمده است.

سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر 28 اردیبهشت 97 +فایل صوتی

دانش‌آموزان رشته‌ی ریاضی هم‌چنین می توانند به سوالات فیزیک و ریاضی رشته‌ی تجربی نیز پاسخ دهند و برعکس. در روش سه‌ روز یکبار باید برای 2.5 روز، استراتژی داشته باشند. آن‌چه ما بر آن تاکید داریم این است که در سه زمان باید برنامه ریزی کنید: اول هنگام آزمون دادن، دوم هنگام تصحیح کردن و سوم هنگام بررسی نهایی. استراتژی و روش هر کسی در 2.5 روز خاص خودش است و به تعداد دانش آموزان موفق، روش وجود دارد..

................................................................

صفحه‌ی ویژه‌ی جمع‌بندی کنکور 97 در سایت کانون

حسن جمع بندی سایت کنکور، درس محور بودن آن است. در این صفحه، خلاصه نکات، همایش های آنلاین دبیران و رتبه های برتر، جمع بندی تجربیات رتبه های برتر در دوران جمع بندی ارائه شده است. به صورت مبحثی نیز جمع بندی و خلاصه درس ارائه شده است. هم‌چنین در این فضا، فیلم های بلند نیز قابل دسترسی هستند؛ این فیلم‌های بلند، کلاس های آنلاینی هستند که قبلا برگزار شده اند.

به زودی همایش‌ها نیز در سایت قابل دسترسی خواهند بود که بازپخش کلاس ها نیز یک ربع بعد در سایت ارائه می شود. در این همایش‌ها، تست هایی مطرح می شود که امکان پاسخ برای آن‌ها وجود دارد.

طی ایام جمع‌بندی، اپلیکیشن زرد نیز ارائه شده است. فقط 32 هزار نفر در نمایشگاه این اپلیکیشن را نصب کردند. با استفاده از این اپلیکیشن، نکات کاربردی و مهم کتاب زرد قابل دریافت خواهد بود. در این ابزار، فیلم های آموزشی شامل تدریس پاسخ سوال ها آمده است. با توجه به این‌که در این اپلیکیشن پاسخبرگ وجود دارد مخاطبان می‌توانند درصدهایشان را محاسبه کنند و تخمین رتبه نیز انجام دهند . مشاهده‌ی فیلم ها نیز امکان‌پذیر است. با کلیک روی غلط ها نیز این امکان وجود دارد که در صورت ارائه‌ی فیلمی برای آن، امکان مشاهده باشد. این اپلیکیشین تخمین رتبه را نیز در سه منطقه را ارائه می کند.

................................................................

جزوه هوشمند شخصی شما : کتابی با تیراژ 1 نسخه

 این کتاب، شخصی سازی شده و خاص هر مخاطب است. کتابی است که به جای مولف نام دانش آموز در آن درج شده است. در این کتاب، ضروری ترین و مهم ترین سؤالات برای هرکسی آمده است که این سوال‌ها شامل موارد زیر هستند:

1- سؤال هایی که اشتباه جواب داده اید.

2-سؤال هایی که درست جواب داده اید اما دشوار هستند و حدس می زنیم به راحتی ممکن است پاسخ یا راه حلشان را فراموش کنید.

3- سؤال هایی که سفید گذاشته اید اما آسان هستند و پیش بینی می کنیم که به راحتی می توانید نکته ی آن ها را یاد بگیرید.

4- حتی اگر در آزمون یا آزمون هایی غیبت داشته اید سؤال هایی را که مناسب سطح درسی شماست تشخیص داده ایم و در این کتاب آورده ایم.


سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر 28 اردیبهشت 97 +فایل صوتی

دانش‌آموزان دختری که به همراه پدر یا مادر یا هردوی آن‌ها در جلسه حضور داشتند

سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر 28 اردیبهشت 97 +فایل صوتی

دانش‌آموزان دختری که بدون حضور پدر یا مادر در جلسه حضور داشتند

سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر 28 اردیبهشت 97 +فایل صوتی

دانش آموزان پسر حاضر در جلسه‌ی نفرات برتر تهران- 28 اردیبهشت 97تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

فایل های ضمیمه

تجربیات رتبه های برتر حاضر در جلسه ( قسمت اول - 30 دقیقه)
تجربیات رتبه های برتر حاضر در جلسه ( قسمت دوم - 30 دقیقه)
تجربیات رتبه های برتر حاضر در جلسه ( قسمت سوم - 30 دقیقه)
امکانات سایت کانون در دوران جمع بندی کنکور (24 دقیقه)