4.8 میلیون دانش آموز در المپیاد درون مدرسه ای رقابت کردند

از رقابت 4 میلیون و 800 هزار دانش آموز در المپیادهای ورزش درون مدرسه ای کشور در سال تحصیلی جاری خبر داد.

4.8 میلیون دانش آموز در المپیاد درون مدرسه ای رقابت کردند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از رقابت 4 میلیون و 800 هزار دانش آموز در المپیادهای ورزش درون مدرسه ای کشور در سال تحصیلی جاری خبر داد.

مهرزاد حمیدی روز سه شنبه در آیین اختتامیه چهارمین المپیاد ورزش درون مدرسه ای چهارمحال وبختیاری در جمع خبرنگاران افزود: این المپیادها در جهت افزایش فعالیت های حرکتی دانش آموزان و توسعه درس تربیت بدنی در مدارس و کیفیت بخشی به این درس برگزار شد.

وی گفت: روزانه کودکان و نوجوانان به یک ساعت فعالیت بدنی نیاز دارند که اجرای برنامه های فوق برنامه از جمله المپیادهای ورزشی در راستای کمک به توسعه فرهنگ ورزش و تحرک دربین این قشر است.

وی اظهار کرد: المیپاد ورزش دانش آموزی یک طرح غربالگری ملی است که دانش آموزان غربال و استعدادهای ناشناخته آنها شناسایی و به تیم های ملی و فدراسیون ها معرفی می شوند.

رئیس فدراسیون ورزش دانش اموزی نیز گفت: استعدادیابی ورزشی از المیپادهای ورزشی درون مدرسه شناسایی و به سمت فدراسیون ها و تیم های ملی سوق داده می شوند.

حسین بابویی از اعزام برترین های این المپیادها در سال 2018 و 2020 به مسابقات جهانی خبر داد و افزود: حضور حداکثری در این مسابقات از مهمترین برنامه های انجام شده در فدراسیون ورزش دانش آموزی است.

وی با اشاره به فعالیت 33 هزار مربی ورزش در مدارس کشور گفت: المپیاد ورزش درون مدرسه ای در 100 هزار مدرسه کشور برگزار شد.

وی در خصوص رشته های برگزاری مسابقات ورزش درون مدرسه ای افزود: هیچ محدودیتی برای این مسابقات وجود ندارد و هر مدرسه براساس ظرفیت و امکانات ورزشی موجود می تواند مسابقات ورزشی را برگزار کند.

منبع :