کنکوری‌ها ماه‌های طلایی را جدی بگیرید

ماه‌های آخر کنکور بهترین زمان برای جمع بندی مطالب و نکات کنکوری است.

کنکوری‌ها ماه‌های طلایی را جدی بگیرید

ماه های  آخر کنکور بهترین زمان برای جمع بندی مطالب و نکات کنکوری است.

در واقع برنامه ریزی دقیق و بهره مندی از حداکثر زمان ممکن در این ماه های طلایی می تواند نتایج بسیار خوبی را در کنکور رقم بزند.

بسیاری از دانش آموزان در این بازه ی زمانی بنا بر استرس و خستگی نمی توانند برنامه ریزی دقیق داشته باشند و در آخر هم نمی توانند از این ماه های آخر و جمع بندی نهایی ، نهایت استفاده را داشته باشند.

بنابراین برنامه ریزی دقیق برای این ماه های آخر علاوه بر بالا بردن سطح تسلط در زمینه ی علمی به شما کمک می کند تا از رقیبان خود برتر باشید.

نکاتی در مورد چگونگی برنامه ریزی در ماه های آخر :

  1. برنامه ریزی به نحوی باشد که بیشتر به نکات کنکوری بپردازیم تا یادگیری نکات جدید.

  2. سعی کنید محیط آزمون را در خانه برای خود فراهم کنید به طور مثال برای تست های مشابه کنکور زمان تعریف کنید و طبق زمانبندی به حل تست ها بپردازید.

  3. تا می توانید تست ها و نکات کنکور های سال های قبل را مرور کنید.

  4. برای دوره ی آخر کتاب ها و جزوات برنامه ریزی دقیق کنید و هم زمان از حل و نکته برداری تست های مربوطه غافل نشوید.

  5. دانش آموزان هر گروه تحصیلی باید دروسی را که در کنکور تاثیر چشم گیری دارند بشناسند و در روزهای پایانی وقت بیشتری روی آن مباحث بگذارند به طور مثال درس زبان و عربی برای گروه ریاضی و تجربی و درس ریاضی و آمار برای گروه انسانی جزو دروس طلایی هستند.

  6. در هنگام زدن تست های مشابه کنکور سعی کنید تعداد تست های غلط را به حداقل برسانید به یاد داشته باشید تست های غلط برای شما نمره ی منفی خواهند داشت.

  7. در مواقعی که احساس خستگی می کنید برای دقایقی از اتاقتان دور شوید، هیچ کتاب و جزوه ای در کنارتان نباشد ، پس از استراحتی کوتاه دوباره به سراغ نکته ها و تست ها بروید و به یاد داشته باشید که نباید این زمان های طلایی را از دست داد.

  8. در این ماه ها و هفته های پایانی مراقب سلامتی خود باشید ، یک روز بیمار بودن شما مساوی است با از دست دادن یک روز طلایی.

  9. خودتان مشاور خودتان باشید، قرار نیست برنامه ای که برای دوستان شما مفید بوده برای خود شما نیز مفید باشد فقط می توانید از دیگران مشاوره بکیرید اما تنها کسی که توانایی و ضعف شما را به درستی می داند خود شما هستید .

  10. استفاده از بسته های جمع بندی و کنکوری برای ماه های طلایی یکی از بهترین راه کارهای استفاده ی بهینه از زمان به شمار می رود.