عجیب‌ترین نقطه زمین (مرکز کیهان)

مرکز کیهان عجیب‌ترین نقطه زمین است که در شهر تولسا در اوکلاهامای آمریکا قرار دارد و این نقطه از شهر که با نام منطقه مرکز کیهان نامیده می‌شود

عجیب‌ترین نقطه زمین (مرکز کیهان)

مرکز کیهان عجیب ترین نقطه زمین است که در شهر تولسا در اوکلاهامای آمریکا قرار دارد و این نقطه از شهر که با نام منطقه مرکز کیهان نامیده می شود

 

در عین ناباوری قوانین فیزیک را زیر سوال برده از جمله این که مرکز کیهان در  تولسا آمریکا قوانین صدا و بازتاب آن به کلی متفاوت تر از تمام نقاط دنیا است و تاکنون نیز کسی نتوانسته به لحاظ علمی توضیحی برای آن ارائه دهد. در ادامه با ما همراه شوید.

عجیب‌ترین نقطه زمین (مرکز کیهان)

مرکز کیهان شامل یک دایره کوچک از جنس بتون است که اطراف آن را دایره ای از ۱۳ آجر پوشانده است. مساحت دایره بتونی ۷۶۶ سانتیمتر بوده و با احتساب دایره آجری بیرونی، قطر آن به ۲٫۵ متر می‌رسد.

 

اگر شخصی در دایره مرکزی یا همان مرکز کیهان قرار بگیرد و از خود صدایی ایجاد کند، بازتاب صدای خود را در حالی خواهد شنید که بازتاب از صدای تولید شده اولیه بلندتر است.

 

در خصوص مرکز کیهان یا این مکان عجیب در آمریکا باید گفت که علاوه بر بازتاب  بلند صدای فردی که در مرکز آن قرار گرفته این است که افراد هم که در خارج این دایره قرار دارند نمی توانند صدای فردی را که در مرکز آن قرار می گیرد را بشنوند و تنها کسی که در درون دایره بتونی قرار دارد، قادر به شنیدن بازتاب صداست و  اگر هم صدایی دریافت شود صدا به شکل غیرواضح شنیده خواهد شد.

عجیب‌ترین نقطه زمین (مرکز کیهان)

مرکز کیهان در سال های اخیر توسط محققان زیادی مورد بررسی قرار گرفته و  فرضیه‌های زیادی برای آن ارائه شده است.

  

از آن جمله می‌توان به این توضیح علمی اشاره کرد که تحریف صدا در اثر بازتابسهموی(سهمی‌گون) دیوار مدور کاشته شده اطراف دایره بتونی ایجاد می‌شود.  البته این نظریه هنوز تائید نشده است.

عجیب‌ترین نقطه زمین (مرکز کیهان)

این دایره‌ها یا همان مرکز کیهان در دهه ۱۹۸۰ ساخته شده‌اند و برخی بر این باورند که آن ها در واقع گردابی هستند که تمام انرژی‌های کیهانی در آنجا با هم  ملاقات می‌کنند که البته این نظریه تایید نشده است.

عجیب‌ترین نقطه زمین (مرکز کیهان)

عجیب‌ترین نقطه زمین (مرکز کیهان)


منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24