گران‌ترین ستاره‌های چمپیونزلیگ؛ فقط رونالدو مانده!

رونالدو همچنان به درخشش در چمپیونزلیگ ادامه می‌دهد ولی او تنها بازیکن از فهرست 10 بازیکن ارزشمند جهان است که در این رقابت‌ها باقی مانده اند.

گران‌ترین ستاره‌های چمپیونزلیگ؛ فقط رونالدو مانده!

رونالدو همچنان به درخشش در چمپیونزلیگ ادامه می‌دهد ولی او تنها بازیکن از فهرست 10 بازیکن ارزشمند جهان است که در این رقابت‌ها باقی مانده اند.

به گزارش "ورزش سه"، رونالدو عملکرد بسیار خوبی در این فصل داشته و پس از صلاح، بهترین گلزن اروپاست. او با 15 گل در صدر گلزنان چمپیونزلیگ قرار دارد و در تمامی دیدارهای این فصل چمپیونزلیگ موفق به گلزنی شده است.

 

 گران‌ترین ستاره‌های چمپیونزلیگ؛ فقط رونالدو مانده!

 

با این حال، او از بین 10 بازیکن ارزشمند جهان، تنها ستاره ای است که در این رقابت ها همچنان حضور دارد. در زیر به بررسی این بازیکنان و شرایطشان در این فصل چمپیونزلیگ پرداخته ایم.

 

 

 

1- لیونل مسی: 180 میلیون یورو

فوق ستاره بارسلونا در این فصل نتوانست در حد و اندازه های نامش در چمپیونزلیگ ظاهر شود و در مرحله یک چهارم نهایی، به همراه تیمش مقابل رم شکست خوردند و حذف شدند. مسی 10 بازی در این رقابت ها انجام داده و 6 گل و 2 پاس گل به ثبت رسانده است، آماری بسیار ضعیف تر از آنچه از او انتظار می‌رفته است.

 

 

 

2-  نیمار : 180 میلیون یورو

 

نیمار شروع خوبی در این رقابت ها داشت و در مرحله گروهی بسیار درخشان ظاهر شد. او در دیدار رفت مرحله یک هشتم مقابل رئال به میدان رفت ولی نمایش خوبی نداشت. سپس دچار مصدومیت شد و تا به امروز از میادین به دور بوده است. پاری سن ژرمن نیز با شکست مقابل رئال از دور رقابت ها کنار رفت و حذف شد.  ستاره برزیلی در این رقابت ها 6 گل و 4 پاس گل به ثبت رساند و از بهترین‌های دور گروهی بود.

 

 

 

 

3- هری کین: 120 میلیون یورو

 

طوفان انگلیسی با تاتنهام نمایش های خوبی در این فصل چمپیونزلیگ داشت. او در مرحله گروهی توانست گل‌های مهمی برای تیمش به ثمر برساند ولی در مرحله یک هشتم، تاتنهام مقابل یوونتوس حذف شد و از دور رقابت ها کنار رفت. هری کین نیز 7 گل به ثمر رساند و 1 پاس گل نیز برای هم تیمی‌هایش ارسال کرد.

 

 

 

4- کریستیانو رونالدو: 120 میلیون یورو

 

فوق ستاره رئال مادرید بهترین بازیکن فصل چمپیونزلیگ بوده است. او 15 گل و 2 پاس گل به ثبت رسانده و رئال با تکیه بر درخشش او توانسته تا نیمه نهایی برسد. اوج درخشش او مقابل یوونتوس بود که توانست با یک ضربه آکروباتیک دیدنی دروازه حریف را باز کرده و تیمش را به برتری برساند. در بازی برگشت، با وجود عملکرد کم فروغ، توانست ضربه پنالتی را به گل تبدیل کرده و رئال را به دور بعد برساند.

 

 

 

5- امباپه: 120 میلیون یورو

 

کیلیان امباپه که در تابستان از موناکو به پاری سن ژرمن پیوسته بود، یکی از امید‌های پاریسی ها برای قهرمانی در چمپیونزلیگ بود. او در این فصل 8 بازی انجام داد و 4 گل و 3 پاس گل به ثبت رساند. با این حال این عملکرد او نیز برای موفقیت تیمش در این فصل کافی نبود و پاریسی ها با شکست مقابل رئال حذف شدند.

 

 

 

6-کوین دی بروین: 110 میلیون یورو

 

دی بروین که عملکردی استثنایی در این فصل داشته و از کاندیدهای کسب عنوان بهترین بازیکن لیگ برتر بوده، در چمپیونزلیگ خیلی پرفروغ نبود و نتوانست در حد و اندازه انتظارات ظاهر شود. او در پیراهن سیتی 1 گل زد و 4 پاس گل داد ولی تیمش با شکست رفت و برگشت مقابل لیورپول از دور رقابت ها کنار رفت.

 

 

 

7- پائولو دیبالا: 100 میلیون یورو

 

دیبالا که انتظارات بسیاری با توجه به عملکردش در فصل گذشته نسبت به او می‌رفت، به هیچ وجه نتوانست انتظارات را برآورده کند. او تنها 1 گل و 1 پاس گل در 8 بازی به ثبت رساند و مقابل رئال در دیدار رفت اخراج شد تا یکی از عوامل حذف تیمش از رقابت ها باشد.

 

 

 

8- آنتوان گریزمان: 100 میلیون یورو

 

گریزمان که در نیمه دوم فصل توانست به روزهای اوجش برگردد، در نیم فصل اول دچار افت شدیدی شده بود. این افت شدید با نمایش‌های ضعیف اتلتیکو در اروپا همراه بود که در نهایت منجر به حذف این تیم در مرحله گروهی پس از قرار گرفتن پایین تر از رم و چلسی شد. گریزمان 2 گل و 2 پاس گل به ثبت رساند و در حد و اندازه های خودش ظاهر نشد.

 

 

 

9- ادن هازارد: 100 میلیون یورو

 

ادن هازارد، ستاره چلسی نیز فصل کم فروغی در چمپیونزلیگ پشت سر گذاشت و شرایط خوبی نداشته است. او 8 بازی انجام داده و 3 گل و 4 پاس گل به ثبت رسانده است. چلسی با وجود نمایش خوب مقابل بارسا، از دور رقابت ها کنار رفت تا حسرت هازارد برای موفقیت در این جام ادامه پیدا کند.

 

 

 

10- فیلیپه کوتینیو: 100 میلیون یورو

 

کوتینیو که تا نیم فصل در لیورپول توپ می‌زد و در زمستان راهی بارسا شد، در این فصل تنها با پیراهن قرمزهای آنفیلد در چمپیونزلیگ به میدان رفت. او 5 بازی انجام داد، 5 گل زد و 2 پاس گل نیز به ثبت رساند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24
ویژگی‌های فیزیکی مواد از فیزیک 1 دهم ریاضی
دهم رياضى     دبیر : امین خرمی