برگزاری المپیاد علمی دانشجویی کشور طی2هفته آینده

بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور طی دو هفته آتی برگزار می‌شود و دانشگاه تربیت مدرس میزبان این رویداد در دانشگاه‌های منطقه یک کشور است.

برگزاری المپیاد علمی دانشجویی کشور طی2هفته آینده

بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور طی دو هفته آتی برگزار می شود و دانشگاه تربیت مدرس میزبان این رویداد در دانشگاه های منطقه یک کشور است.

براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور دانشجویان برای اولین بار می توانند در این دوره از المپیاد در رشته های روانشناسی و مهندسی صنایع نیز شرکت کنند.
همچنین برای اولین بار المپیاد سلول های بنیادی و مهندسی بافت در مرحله نهایی بیست و سومین المپیاد دانشجویی در سال 1397 برگزار می شود.
این دوره از المپیاد در رشته های زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات)، طراحی صنعتی، علوم جغرافیایی، علوم زمین، مهندسی مواد و متالورژی، روانشناسی و مهندسی صنایع برگزار می شود.
المپیاد متمرکز در روزهای پنجشنبه و جمعه (6 و 7 اردیبهشت) همزمان با آزمون کارشناسی ارشد برگزار می شود. برگزیدگان المپیاد متمرکز بر اساس نمره اکتسابی داوطلب در آزمون رشته های مذکور بدون احتساب نمره معدل مقطع کارشناسی، تعیین می شوند. دانشجویان در المپیاد متمرکز در رشته‌های هم‌نام یا غیرهم‌نام با رشته تحصیلی خود می‌توانند شرکت‌ کنند.
المپیاد غیرمتمرکز به جز رشته های طراحی صنعتی و سلول های بنیادی و مهندسی بافت نیز روزهای 13 و 14 اردیبهشت در مراکز مناطق ده‌گانه برگزار می شود و دانشگاه تربیت مدرس میزبان دانشگاه های منطقه یک کشور (دانشگاه های استان تهران و البرز) است. دانشجویان در المپیاد غیرمتمرکز می توانند در رشته هم‌نام با رشته تحصیلی خود شرکت کنند.
مرحله نهایی المپیاد دانشجویی در یکی از دانشگاه های واقع در شهر تهران در روزهای 28 و 29 تیر برگزار می شود. دانشجویانی که به مرحله ‌نهایی راه یافته‌اند، در صورت تمایل می‌توانند به جای شرکت در المپیاد رشته اصلی خود در المپیاد «سلول های بنیادی و مهندسی بافت» شرکت کنند.
رشته های روانشناسی و مهندسی صنایع در سال 1397 به رشته های المپیاد اضافه شده است. همچنین برای اولین بار المپیاد سلول های بنیادی و مهندسی بافت در مرحله نهایی بیست و سومین المپیاد دانشجویی در سال۱۳۹۷ برگزار می شود. مواد آزمون و برنامه امتحانی المپیاد سلول های بنیادی و مهندسی بافت همراه با برنامه های زمان بندی سایر رشته ها در سایت المپیاد موجود است.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24
آشنایی با مبانی ریاضیات از آمار و احتمال يازدهم
يازدهم رياضي     دبیر : عزیز الله علی اصغری