صلاح بی ارزش برای مورینیو، در راس جهان فوتبال

مهاجم مصری که برای سرمربی پرتغالی بی‌ارزش بود اکنون در بالاترین نقطه جهان فوتبال به سر می‌برد.

صلاح بی ارزش برای مورینیو، در راس جهان فوتبال

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از آس، دوشنبه انجمن فوتبال حرفه‌ای انگلیس (PFA) بهترین‌های این فصل لیگ برتر را انتخاب کرد. محمد صلاح، مهاجم لیورپول بهترین بازیکن سال برگزیده شد، در حالی که جایگاه دوم به کوین دی بروین بلژیکی رسید.

صلاح ۲۵ ساله و دی بروین ۲۶ ساله یک داستان مشترک دارند. آنها زمانی که در چلسی پا به توپ بودند توسط ژوزه مورینیو نادیده گرفته شدند. ارزش صلاح و دی بروین اکنون نسبت به آن روزها سه برابر شده است. این شرایط برای روملو لوکاکو نیز حاکم بود. مورینیو به او اهمیتی نداد اما او در حال‌ حاضر یکی از بهترین‌های لیگ برتر انگلیس محسوب می‌شود.

زمانی که مورینیو در ژوئن سال ۲۰۱۳ دوباره به چلسی بازگشت، دی بروین و لوکاکو هنوز در این تیم بودند. باشگاه شش ماه بعد با صلاح قرارداد امضا کرد (مهاجم مصری بازل را ترک کرد و به تیم انگلیسی پیوست). با این حال سرمربی پرتغالی در همه رقابت‌ تنها ۱۳ بار از او در ترکیب استفاده کرد. پس از پایان فصل صلاح به صورت قرضی به فیورنتینا رفت و سپس با قراردادی به ارزش ۱۲.۵ میلیون به رم پیوست. یک سال بعد لیورپول برای جذب این بازیکن ۵۰ میلیون یورو هزینه کرد. او اکنون قیمت ندارد.

مورینیو در زمان حضورش به چلسی اعلام کرد دی بروین در برنامه‌هایش جا دارد اما شش ماه بعد او را با قراردادی به ارزش ۲۰ میلیون یورو به ولفسبورگ فروخت. این انتقال به نفع تیم آلمانی تمام شد چون کمی بعد سیتی برای جذب مهاجم بلژیکی ۶۲ میلیون پرداخت کرد. چلسی مدتی پس از حضور ژوزه مورینیو مجبور شد که لوکاکو را به اورتون بفروشد. این جابجایی ۳۰ میلیون یورو ارزش داشت. در نهایت تابستان سال گذشته منچستر ژوزه مورینیو برای انتقال این بازیکن ۱۰۳ میلیون یورو هزینه کرد.


منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24