چه کنیم تا در امتحانات مدرسه موفق‌تر باشیم- مقاله‌ی (1)

سلام بچه‌ها : قصد داریم تا در طول چند مقاله به شما کمک کنیم تا هرچه بیشتر و بهتر در امتحانات مدرسه عمل کنید. عوامل مختلفی در موفقیت دانش آموزان در امتحانات مدرسه دخالت

چه کنیم تا در امتحانات مدرسه موفق‌تر باشیم- مقاله‌ی (1)

سلام بچه ها :

قصد داریم تا در طول چند مقاله به شما کمک کنیم تا هرچه بیشتر و بهتر در امتحانات مدرسه عمل کنید.


عوامل مختلفی در موفقیت دانش آموزان در امتحانات مدرسه دخالت دارد.

عواملی مانند تغذیه ،روش مطالعاتی ،مرور و جمع بندی ،محیط مطالعاتی ،منابع مطالعاتی مناسب ،حتی زمان خواب و بیدار باش و....

در هر مقاله به یکی از این موارد پرداخته و نکات قابل توجهی از آن را متذکر می شویم.


عامل اول: تغذیه

تغذیه عاملی مهم و تاثیر گذار در فرآیند مطالعاتی است چرا که تغذیه ی مناسب می تواند مواد معدنی و مغذی مورد نیاز بدن برای درک هرچه بهتر مغز و تجزیه و تحلیل مطالب داشته باشد.

تغذیه ای سالم و سودمند است که تقریبا تمامی مواد مغذی که عبارت اند از ویتامین ها، مواد معدنی ، پروتِیین ها و قندها را داشته باشد.

توجه:

گاهی اوقات با شنیدن کلمه ی قندها ناخودآگاه به یاد شکر و مواد قندی دیگر می افتیم و گمان می بریم که اگر غذایی شامل قند باشد مضر است در صورتی که این تفکر اشتباه می باشد به بیان صحیح مصرف بیش از اندازه ی شکر و قند های مصنوعی و نمک مضر بوده و نباید بیش از حد مصرف شود.

در واقع در هنگام درس خوواندن به شدت قند بدنمان مصرف می شود و خوب است که  این افت قند از طریق غذا و تغذیه ی درست تامین و جبران شود.

خوردن خرما به جای شکلات ، خوردن موز و میوه های شیرین بجای بیسکوییت ها ، خوردن آجیل و خشکبار به جای چیپس و پفک ، خوردن آبمیوه های طبیعی به جای نوشنیدنی های موجود در بازار و.....بسیار بسیار توصیه می شود چرا که برای هر کدام از آنها استدلال های ویژه ای موجود است. برای مثال مورد آخر:در آبمیوه های موجود در بازار مقادیر قند ممصنوعی بسیار زیاد میباشد .درصورتی که در آبمیوه های طبیعی قند موجود طبیعی بوده و مصرف ان برای بدن به مراتب آثار بد کمتری دارد.

یا مثلا مغزیجات مانند آجیل و خشکبار دارای مقادیر فراوان کلسیم و امگا 3 و6 و فسفر میباشد که همه ی این سه مورد به مواد لازم برای یادگیری هرچه بیشتر معروف هستند.

علاوه بر این نکات و دلایل چون که در تنقلات موجود در بازار مواد نگهدارنده استفاده می شود، بنابراین مصرف این تنقلات با توجه به وجود مواد نگهدارنده ی آن ها کمتر توصیه می شود.

دانش آموزان عزیز این نکات را به خوبی به یاد داشته باشید چرا که عنایت به آنها خالی از لطف نخواهد بود.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24