انواع توت و پیشگیری از سرطان

انواع توت‌ها دارای رنگدانه‌های موسوم به آنتوسیانین هستند که عامل رنگ قرمز، آبی و بنفش در این میوه‌ها است.

انواع توت و پیشگیری از سرطان

شفا آنلاین>سلامت>تغذیه>محققان دریافته‌اند میوه‌های خانواده توت‌ها که سرشار از آنتی اکسیدان و پلی فنول ها هستند، علاوه بر بهبود سیستم گوارش و کمک به کاهش وزن، دارای خواص ضدسرطانی هم هستند.

به گزارش شفا آنلاین:انواع توت‌ها دارای رنگدانه های موسوم به آنتوسیانین هستند که عامل رنگ قرمز، آبی و بنفش در این میوه‌ها است.

محققان دانشگاه فنلاند شرقی دریافتند این رنگدانهموجب افزایش عملکرد آنزیم «سیرتوین ۶» (SIRT6) در سلول‌های سرطانی می‌شود و کنترل این آنزیم می‌تواند دریچه‌ای جدید به سوی درمان سرطان بگشاید. سیرتوین ها، آنزیم‌های تنظیم کننده تجلی ژن‌های هستند که عملکرد سلول‌ها را از طریق مسیر اصلی سیگنال دهی سلولی کنترل می‌کند. افزایش سن موجب تغییر در عملکرد سیرتوین می‌شود و این تغییرات در ابتلا به انواع بیماری‌ها نقش دارند. سیرتوین ۶ آنزیم کمتر شناخته شده‌ای است که با متابولیسم گلوکز هم مرتبط است. 

در مطالعه اخیر، سیانیدین آنتوسیانین جدیدی در انواع توت‌ها شناسایی شده است. «مینا رهنستو ریلا»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «جالب‌ترین نتایج تحقیق ما مربوط به سیانیدین است، آنتوسیانینی که به طور گسترده در بلوبری، انگور فرنگی سیاه، و لینگوبری یافت می‌شود.»

سیانیدین موجب افزایش میزان آنزیم SIRT6 در سلول‌های سرطانی کلورکتال (راست روده) انسان شد و همچنین مشخص شد موجب کاهش تجلی ژن‌های سرطانی Twist1 و GLUT1 و بعلاوه افزایش تجلی ژن عامل توقف تومور FoXO3 در سلول‌ها می‌شود.

یافته‌ها نشان می‌دهد آنتوسیانین ها موجب افزایش فعالیت SIRT6 می‌شود که در عامل بیماری زای سرطان نقش دارند.

یافته‌های این مطالعه می‌تواند نقش مهمی در تولید داروهای جدید برای تنظیم عملکرد SIRT6 ایفاء کنند

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24