مدار ایستگاه فضایی بین‌المللی اصلاح شد

طبق برنامه، اصلاحاتی در ارتفاع مدار ایستگاه فضایی بین‌المللی صورت گرفت که در نتیجه، ایستگاه یک افزایش سرعت 0.25 متر بر ثانیه پیدا کرد.

مدار ایستگاه فضایی بین‌المللی اصلاح شد

به گزارش ایسنا، هدف از این تغییر سرعت، فراهم آمدن شرایط لازم برای فرود ناو کیهانی سرنشین‌دار "سایوز ام.اس-7 "است که طبق برنامه باید روز 3 ژوئن 2018 به زمین بازگردد؛ همچنین ایستگاه آماده پذیرش ناو "سایوز ام.اس-9 "باشد که قرار است در 6 ژوئن 2018 از پایگاه فضایی بایکونور راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شود  و سه کیهان‌نورد را به این ایستگاه برساند.

این عملیات با هدایت مرکز کنترل پرواز و با استفاده از نیروی محرکه موتورهای ناو باربری بدون سرنشین پروگرس-8 به مدت 126.5 ثانیه صورت گرفت.ناو باربری بدون سرنشین پروگرس-8 در 13 فوریه 2018 از بایکونور به فضا پرتاب شد و دو روز بعد از پرتاب در 15 فوریه 2018 به بخش زوردای ایستگاه فضایی متصل شد. این ناو شصت و نهمین فروند از این نوع سفینه‌های پروگرس است که امکانات زیستی و تجهیزات فنی ساکنان ایستگاه فضایی بین‌المللی را به مدار می‌برد. پروگرس-8 حدود 2746 کیلوگرم بار با خود حمل می‌کرد که بجز مواد مواد غذایی، شامل 890 کیلوگرم سوخت و تجهیزات، 46 کیلوگرم اکسیژن و 420 کیلوگرم آب بود.

از آنجا که این نوع سفینه‌ها فاقد سپر حرارتی هستند و بعد از پایان ماموریت در اثر برخورد به جو زمین از بین می‌روند، بطور معمول از سوخت موجود در مخزن ناو پروگرس برای اصلاح مدار ایستگاه فضایی بین‌المللی استفاده می‌شود.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24