رتبه‌های برتر و ایام امتحانات

دانستن این‌که رتبه‌های برتر چگونه در ایام امتحانات، برنامه‌ی آزمون‌ها را با امتحانات مدرسه تلفیق می‌کردند،خالی از لطف نخواهد بود، موضوعی که مقاله‌ی زیربه آن پرداخته...

رتبه‌های برتر و  ایام امتحانات

قطعا برای بسیاری از دانش‌آموزان، این موضوع مهم است که چگونه در ایام امتحانات، بتوانند هم برای آزمون‌ها درس بخوانند هم در امتحانات مدرسه موفق باشند، پاسخ این موضوع را کاظم قلم‌چی در جلسه نفرات برتر 31 فروردین 97 تلفیق دانستند و اشاره کردند که این موضوع انتخاب بین این و آن نیست یعنی یکی در مقابل دیگری نیست بلکه راه‌حل تلفیق این دو با هم است. برای این‌که بدانید شما چگونه این تلفیق را انجام دهید، آشنایی با روش‌های تلفیقبرنامه‌ی آزمون‌ها با امتحانات مدرسه توسط رتبه‌های برتر به شما کمک خواهد کرد:

امیر حسین اقبال رتبه‌ی 23 منطقه 2 رشته‌ی تجربی: برای امتحانات مدرسه چون در طول سال چندین بار کل درس‌های پیش‌دانشگاهی را خوانده بودم و قبل از آزمون‌های جمع‌بندی آزمون‌های کانون (پروژه‌ی 7) درباره پیش 2 بود کاملا برای امتحانات آماده بودم و فقط برای دوره به هر درس نگاه می‌کردم که بیش از نیم روز وقتم را نمی‌گرفت و بقیه‌ی زمانم را برای جمع‌بندی دروس و آمادگی برای آزمون صرف می‌کردم.

................................................................

مهدی نیک‌زاد رتبه‌ی 8 منطقه 3 (مهندسی برق دانشگاه صنعت شریف): در دوران امتحانات، روش سه‌روز یکبار را به روش دو روز یکبار تبدیل کردم و در یک روز باقی‌مانده برای امتحان مدرسه می‌خواندم. در دو روز آزمون، اولویتم بیشتر با درسی بود که امتحان داشتم مثلا اگر امتحان فیزیک داشتم اولویت خودم برای تحلیل با درس فیزیک بود.

................................................................

علیرضا باستانی رتبه‌ی 47 منطقه 1 هنر: برای من که رشته پیش‌دانشگاهیم ریاضی بود و آزمون کنکورم هنر، امتحانات خرداد ماه دقیقا حساس‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین لحظات بود. از طرفی باید از فضای درس‌های رشته هنر فاصله نمی‌گرفتم و از سمت دیگر باید در امتحاناتم قبول می‌شدم تا برای ورود به دانشگاه مشکلی نداشته باشم. از این رو تصمیم به ساده‌سازی برنامه درسی‌ام گرفتم تا برای برنامه‌ریزی مشکل نداشته باشم. من در هر هفته امتحاناتم، یکی از درس‌های تخصص‌ام را به طور کامل دوره کردم.

................................................................

مهلا خیاط رسولی، رتبه‌ی 43 منطقه 1 تجربی: طی امتحانات پایان ترم دوم، روش مطالعه‌ی من به این صورت بود که مطابق با برنامه‌ی امتحانی پیش رفتم ولی اول بازیابی می‌کردم؛ یعنی اگر برای درس فیزیک سه روز تا امتحان فیزیک زمان داشتیم، یک روز آن را به جمع‌بندی سایر دروس می‌پرداختم ولی دو روز باقی‌مانده ابتدا برای کل فیزیک پیش‌دانشگاهی تست کار می‌کردم و سپس به مرور و مطالعه‌ی فیزیک می‌پرداختم.

در کل، در طول مدت امتحانات، تاکیدم بیشتر روی تستی خواندن بود نه به صورت تشریحی و حفظی.

................................................................

سیدمحمدرضا کوچکی آقایی، رتبه‌ی 18 منطقه 2 انسانی: برای این کار، دروسی را که در مدرسه امتحان داشتم فقط روز قبل امتحان و آن هم فقط برای آزمون کانون می‌خواندم در واقع وقتی در درسی تسلط داشته باشید فرقی ندارد که امتحان مدرسه باشد یا آزمون و توانستم در امتحانات مدرسه نیز معدل 63/19 را کسب کنم.تهیه و تنظیم

ناهید منجمیمشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24