استراتژی دوران جمع‌بندی علیرضا باستانی: رتبه‌47منطقه1هنر

با چگونگی تلفیق برنامه آزمون و امتحانات مدرسه و استراتژی دوران جمع‌بندی علیرضا باستانی، رتبه‌47منطقه1هنر، در مقاله‌ی زیر آشنا شوید...

استراتژی دوران جمع‌بندی علیرضا باستانی: رتبه‌47منطقه1هنر

علیرضا باستانی رتبه‌ی 47 منطقه 1 هنر:

استراتژی دوران جمع‌بندی:  

اولین کار من بعد از برگزاری آزمون، محاسبه‌ی درصد پاسخ و تحلیل نکات تمامی سوالات بود.

دفتری داشتم که در ماه‌های آخر تمام نکات درسی را بدون دسته‌بندی در آن یادداشت می‌کردم. این یادداشت‌ها علاوه بر این‌که باعث می‌شد ماندگاری مطالب در ذهنم آسان‌تر و بلندمدت‌تر شود، در دوران تورق سریع هم بسیار به کارم آمد.

بعد از تحلیل آزمون مشخص می‌کردم که در کدام مباحث مشکل دارم و قبل از مراجعه به جزوه‌ها و کتاب‌های سبز کانون، با استفاده از کتاب‌های آبی تست می‌زدم. تست زدن با کتاب آبی باعث می‌شد شناخت صحیح‌تری از ضعف‌هایم پیدا کنم و مباحثی را که بلد بودم هم با بازیابی کاملا به خاطر بیاورم. بعد از تست زدن دقیقا جاهایی که مشکل داشتم را مطالعه می‌کردم.

تلفیق برنامه آزمون و امتحانات مدرسه:

برای من که رشته پیش‌دانشگاهیم ریاضی بود و آزمون کنکورم هنر، امتحانات خرداد ماه دقیقا حساس‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین لحظات بود. از طرفی باید از فضای درس‌های رشته هنر فاصله نمی‌گرفتم و از سمت دیگر باید در امتحاناتم قبول می‌شدم تا برای ورود به دانشگاه مشکلی نداشته باشم. از این رو تصمیم به ساده‌سازی برنامه درسی‌ام گرفتم تا برای برنامه‌ریزی مشکل نداشته باشم. من در هر هفته امتحاناتم، یکی از درس‌های تخصص‌ام را به طور کامل دوره کردم.


تهیه و تنظیم

ناهید منجمی