استراتژی دوران جمع‌بندی رتبه‌ی 18 کنکور : سیدمحمدرضا کوچکی

نحوه‌ی انطباق برنامه‌ی آزمون با امتحانات مدرسه و استراتژی دوران جمع‌بندی رتبه‌ی 18 منطقه 2 انسانی، سیدمحمدرضا کوچکی آقایی در زیر آمده است...

استراتژی دوران جمع‌بندی رتبه‌ی 18 کنکور : سیدمحمدرضا کوچکی

استراتژی سیدمحمدرضا کوچکی، رتبه‌ی 18 منطقه 2 انسانی، برای دو روز و نیم باقی‌مانده، در دوران جمع‌بندی:

بعد از انجام دادن تست‌های یکسال کنکور، آن را تحلیل می‌کردم و نقاط ضعف و قوتم را روی برگه‌ای می‌نوشتم، حالا چه نقاط ضعف و قوت درسی و علمی که مثلا کدام درس‌ها را یادم رفته و یا مشکل دارم و چه نقاط ضعف و قوت مربوط به تست زدن و ترتیب درس‌ها و مدیریت زمان بود.

از جمله کتاب‌های خوب کانون که در این دوران استفاده می‌کردم کتاب آبی عربی اختصاصی انسانی و آبی ریاضی بود. مزیت این کتاب‌ها تیپ‌بندی سوال‌ها بود و پاسخ تشریحی خیلی خوب آن‌ها و بعد از آن نکاتی را که خیلی مهم بود در تست‌ها (فرمول یا روش حل سوال) در برگه‌ای یادداشت کرده و به منبع مطالعه خود می‌چسباندم که هر بار آن درس را می‌خوانم آن نکات را مرور کنم.

در درس‌های حفظی هم که گاهی احساس می‌کردم ده بار آن‌ را خوانده‌ام ولی باز هم از یادم می‌رود روی برگه یادداشت کردم، چون معمولا با مرور سریع چند کلمه و جمله از یک صفحه می‌شود کل آن صفحه را مرور ‌کرد و اگر بعد از رفع اشکال وقت اضافی می‌آوردم بیشتر روی دروسی که حفظی بود یا ضعیف‌تر بودم کار می‌کردم.

برای انطباق برنامه‌ی آزمون با امتحانات مدرسه:

برای این کار، دروسی را که در مدرسه امتحان داشتم فقط روز قبل امتحان و آن هم فقط برای آزمون کانون می‌خواندم در واقع وقتی در درسی تسلط داشته باشید فرقی ندارد که امتحان مدرسه باشد یا آزمون و توانستم در امتحانات مدرسه نیز معدل 63/19 را کسب کنم.تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24