افتتاح کتابخانه ديجيتالي دانشگاه اميرکبير توسط بنياد قلم چيافتتاح کتابخانه ديجيتالي دانشگاه اميرکبير توسط بنياد قلم چي
اين کتابخانه که در مساحتي بالغ بر 800 مترمربع در دو طبقه در کتابخانه مرکزي شهيد صبوري دانشگاه صنعتي امير کبير بنا شده است توسط بنياد علمي آموزشي قلم چي به آخرين فناوري هاي نرم افزاري و سخت افزاري روز تجهيز شده است .
 
مراسم افتتاح اين کتابخانه عصر روز يکشنبه 27 اسفند ماه 91 با حضور رييس دانشگاه صنعتي امير کبير ، رييس جامعه خيرين مدرسه ساز کشور و برخي خيرين مدرسه و دانشگاه ساز کشور، رييس انجمن ناشران و برخي ناشران صاحب نام کشور ، متولي بنياد قلم چي ، برخي مديران و نمايندگان بنياد قلم چي ، تعدادي از دانشجويان و استادان دانشگاه برگزار شد.
  
اين کتابخانه در دو طبقه زمينه استفاده همزمان 80 دانشجو را از امکانات لازم شامل 80 سيستم رايانه مجهز  و ميز و صندلي هاي استاندارد فراهم کرده است.
 
همچنين سيستم روشنايي سالن به طور هوشمند بر اساس ميزان حضور و موقعيت جغرافيايي دانشجويان حاضر کار مي کند.
 
ديتا سنتر کتابخانه مجهز به سيستم شبکه و سرورهاي مرکزي در دو لايه پردازش و پشتيبان براي ذخيره اطلاعات است که با ظرفيت 28 ترابايت و مجهز به پردازنده 8 هسته اي مي تواند ميليون ها مقاله را به صورت آفلاين و اطلاعات علمي وسيعي را به صورت آنلاين براي دانشجويان حتي از راه دور و زماني که در دانشگاه حضور ندارند براي آن ها فراهم کند.
 
دانشگاه صنعتي اميرکبير که به گفته رييس اين کتابخانه رتبه اول رشته فني مهندسي را در ISI داراست اکنون با راه اندازي کتابخانه ديجيتال دانشگاه زمينه لازم را براي توسعه علمي دانشجويان به خوبي فراهم کرده است و نخبگان اين دانشگاه مي توانند از اين امکان به خوبي بهره مند شوند.
 
اين کتابخانه با همکاري رياست دانشگاه صنعتي امير کبير ، پي گيري هاي دلسوزانه دکتر نور آذر معاون دانشگاه و تيم فني و پشتيباني از بنياد قلم چي با هماهنگي دکتر آزاد مهر رييس کتابخانه مرکزي دانشگاه صنعتي امير کبير به بهره برداري رسيده است.
 
در اين مراسم لوح يادبودي از سوي رييس دانشگاه صنعتي امير کبير با پاس قدرداني از زحمات خير کتابخانه ساز کاظم قلم چي به وي اهدا شد.
در اين مراسم همچنين به پيشنهاد کاظم قلم چي ارتباط ميان انجمن ناشران و دانشگاه صنعتي اميرکبير براي تجهيز کتابخانه به منابع مطالعاتي ايجاد شد. 
 
 
 
 
افتتاح کتابخانه ديجيتالي دانشگاه اميرکبير توسط بنياد قلم چي 
 
 
افتتاح کتابخانه ديجيتالي دانشگاه اميرکبير توسط بنياد قلم چي 
 
افتتاح کتابخانه ديجيتالي دانشگاه اميرکبير توسط بنياد قلم چي 
 
افتتاح کتابخانه ديجيتالي دانشگاه اميرکبير توسط بنياد قلم چي 
 

 
منبع :

    نظر خود را بنویسید ...

نظر شما :
 
 
برای دیدن موارد بیشتر کلیک کنید