آخرين مهلت ثبت نام در پانزدهمين جشنواره جوان خوارزميآخرين مهلت ثبت نام در پانزدهمين جشنواره جوان خوارزمي

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، مصطفي قاسمي در اين خصوص اظهار داشت: تمامي شرکت کنندگان براي ثبت نام بايد با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني جشنواره وبا همکاري پژوهش سراهاي دانش آموزي و دبير جشنواره شهرستان يا منطقه و يا ناحيه، ثبت نام کنند.


وي ادامه داد: پانزدهمين جشنواره جوان خوارزمي درشانزده گروه شامل برق والکترونيک، کامپيوتر، مکاترونيک، عمران، علوم زيستي و پزشکي، ‌کشاورزي و منابع طبيعي، فيزيک و نجوم، شيمي، نانو تکنولوژي، رياضي، زبان و ادبيات فارسي، علوم اسلامي، فلسفه و اديان، علوم اجتماعي، هنر و معماري و سايرگروه هاي علمي برگزار مي شود.


دبير جشنواره جوان خوارزمي فارس هدف از برگزاري اين جشنواره را هدايت و حمايت از دانش آموزان مستعد و فراهم کردن زمينه هاي مساعد براي حضور پژوهشگران، مبتکران و نوآوران جوان در عرصه پژوهش، نوآوري، ابتکار و اختراع عنوان کرد.


قاسمي همچنين گفت: شرکت کنندگان در بخش دانش آموزي جشنواره جوان خوارزمي بايد حداقل تا پايان خرداد 92 دانش آموز يا هنرجوي دوره متوسطه باشند.


وي همچنين از تشويق ممتازين دوره چهاردهم در مراسم تجليل از ستارگان متوسطه  خبر داد.


رئيس اداره استعدادهاي درخشان آموزش و پرورش فارس در ادامه ابراز داشت: بر اساس تقويم اجرايي جشنواره، ثبت نام و تحويل طرح ها توسط شرکت کنندگان به واحدهاي آموزشي محل تحصيل و ارسال به شهرستان يا منطقه و يا ناحيه تا 19 فروردين 92 مي باشد.


قاسمي اضافه کرد: تمامي طرح هاي منتخب از شهرستان، تا 19 ارديبهشت 92 به دبيرخانه جشنواره اداره کل آموزش وپرورش فارس ارسال مي شود که اين دبيرخانه از 21 ارديبهشت لغايت 13 تير 92 اقدام به داوري طرح ها مي کند.


وي خاطرنشان کرد: از برگزاري دفاع حضوري طرح هاي منتخب استاني در 22 و 23 مرداد 92 و با حضور داوران گروه هاي علمي مربوط استاني خبر داد و گفت: از 17 لغايت 20 شهريور 92 نيز دفاع از طرح هاي منتخب کشوري با شرکت دانش آموزان و به صورت حضوري انجام خواهد گرفت.


دبير جشنواره جوان خوارزمي فارس افزود: در نهايت با حضور دانش آموزان منتخب و در هيئت داوران مشترک وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و وزارت آموزش و پرورش در مهر و آبان 92 از طرح ها ارزيابي شده و اسامي طرح هاي برگزيده کشوري و برگزاري مراسم تقدير و تجليل از برگزيدگان کشوري نيمه دوم آذرماه 92 برگزار خواهد شد.


قاسمي از تمامي دانش آموزان خواست با مراجعه به سايت اداره استعدادهاي درخشان به نشاني sampad.farsedu.ir اطلاعات لازم در خصوص جشنواره جوان خوارزمي کسب کند.


به گزارش خبرنگار پانا، جشنواره نوجوان خوارزمي براي دانش آموزان دوره راهنمايي تحصيلي، با توجه به آيين نامه اجرايي جشنواره در سه گروه علمي، علوم پايه و فني، علوم انساني و هنر و تعيين زيرگروه هايي با عنوان دروس مرتبط تا سطح استاني برگزار مي شود.

منبع :

    نظر خود را بنویسید ...

نظر شما :
 
 
برای دیدن موارد بیشتر کلیک کنید