با این 6 راه شادی را بیشتر تجربه کنید

همه ما در زندگی و در کنار شادی‌ها و اتفاقات خوبی که برایمان می‌افتد روزهایی را غمگین هستیم اما نکته مهم در این میان آن است که شما خودتان باید شاد بودن را انتخاب کنید

با این 6 راه شادی را بیشتر تجربه کنید

همه ما در زندگی و در کنار شادی ها و اتفاقات خوبی که برایمان می افتد روزهایی را غمگین هستیم اما نکته مهم در این میان آن است که شما خودتان باید شاد بودن را انتخاب کنید.

زمانیکه ما شادی را انتخاب می کنیم، انرژی های درون مان به سمت مثبتی هدایت می شود و کارهای مثبت بیشتری انجام می دهیم.راهکارهایی که در ادامه می آیند به شادتر شدن شما کمک می کنند.

۱- بخشش

بهتر است در زندگی تان جایی برای انتقام یا فکر کردن به اتفاقات گذشته باقی نگذارید.اگر کسی در یک زمانی قلب شما را شکسته با فکر کردن به او به خودتان ضربه بیشتری می زنید.پس سعی کنید آدم ها را حداقل در ذهن تان ببخشید که شادی بیشتری را تجربه کنید.

۲- دنبال کردن آرزوها

یکی از موضوعات مهمی که به شما برای شاد تر بودن انگیزه می دهد، دنبال کردن چیزهایی است که به آن ها علاقه دارید و یا از بچگی برای رسیدن به آن ها تلاش می کردید، اگر به موسیقی خاصی علاقه دارید آن را بیاموزید و همیشه علائقتان را مد نظر قرار دهید.

۳- معمولی بودن

اگر توقعات تان را از خودتان معقولانه تر کنید، به آرامش بیشتری می رسید، کمی با خودتان مهربان باشید و همیشه در تکاپوی رسیدن به بهترین نباشید، این تلاش ها مانع از شاد شدن شما می شوند. همیشه معمولی بودن بد نیست و همه ی ما اشتباه می کنیم و سزاوار بخشش هستیم پس اگر گاهی به بن بست خوردید نا امید نشوید.

۴- ریسک کردن

همه ی زندگی ما سرشار از تغییراتی است که همیشه با آن ها روبرو می شویم، پذیرش این تغییرات شما را به آرامش بیشتری می رساند، اگر همیشه در یک حالت بمانید، غمگین تر می شود پس به سراغ تجربه اتفاقات جدید باشید.

۵- مشغول شدن

برای شاد بودن و دور شدن از افکار منفی و وسواسی ، بهتر است ساعت های بیشتری از برنامه ی روزانه تان را با کارهای مختلف پر کنید، ورزش کنید، بنویسید، به پیاده روی بروید و …

۶- یادآوری اتفاقات و کارهای مثبت

اگر دچار ناراحتی های مداوم می شوید، به کارها و موفقیت هایی که تا کنون به دست آورده اید فکر کنید، این کار باعث می شود کاری را که در حال حاضر انجام می دهید هم به نتایج مثبت تری برسد و رضایت بیشتری از خودتان داشته باشید و شادتر باشید.