اهمیت تغذیه در مطالعه

سلام والدین عزیز توجه داشته باشند که تغذیه‌ی صحیح نقش بسزایی در میزان مطالعه و یادگیری دانش آموزان دارد. تغذیه باید هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی دارای شرایط و بایدها

اهمیت تغذیه در مطالعه

سلام 

والدین عزیز  توجه داشته باشند که تغذیه ی صحیح نقش بسزایی در میزان مطالعه و یادگیری دانش آموزان دارد. تغذیه باید هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی دارای شرایط و بایدها و نبایدهای خاصی باشد.تغذیه ی سالم باید به گونه ای باشد که تمامی مواد معدنی یا حداکثر آنهارا در بر داشته باشد.از نظر ویتامین ها باید بیشترین آنها را داشته باشد توجه کنید که خیلی از ویتامین ها محلول در آب بوده و بعضی از انها محلول در چربی میباشد مثلا ویتامین "ث" محلول در آب بوده درحالیکه ویتامین "آ" محلول در چربی میباشد.ویتامین های محلول در چربی را اگر به مقدار زیاد دریافت کنیم مشکلی پیش نمی آید زیرا اضافی آن از راه های مختلف مثل ادرار از بدن خارج میشود ولی مازاد ویتامین های محلول در چربی در بافت ها ی بدن مثل کبد یا چشم انباشته میشود و ممکن است بجای خاصیت مفید ،نتیجه ی عکس بدهد.

مثلا نوشیدن هر روز آب هویج منطقی به نظر نمی رسد.

سعی کنید از همه ی میوه های فصل استفاده کنید زیرا هر یک از انها در زمان خودشان مرحم دردی هستند.

در تغذیه دانش آموزان به استفاده از تمامی گروه مواد غذایی توجه شود و تا جایی که ممکن است از خوردن بیش از حد نمک مخصوصا نمک های بسته بندی شده و قند ها اجتناب کنید.

از خوردن غذا های چرب و غذاهایی که به صورت سرخ کردنی تهیه میشوند تا حد ممکن خود داری کنید.

خوردن فست فود ها ،کنسرو ها و نوشابه ها و نوشیدنی های گاز دار باعث تزریق حالت کسلی و خواب آلودگی به بدن میشود.

در طول روز برای در امان ماندن از سر درد و سرگیجه تا میتوانید آب مصرف کنید ولی توجه کنید که اب سرد و یا اب یخ بسیار برای بدن مضر میباشد.

سعی کنید بلافاصله بعد از غذا خوردن یا حین غذا خوردن از نوشیدن اب یا دیگر مایعات خود داری کنید.

خوردن مغزی جات بجای شکلات و ابنات یا خوردن میوه جات و ابمیوه های طبیعی بجای چیپس و پفک بسیار بسیار به بهبود عملکردی شما کمک میکند.

نکات دیگر تغذیه ای را در پست های بعدی دنبال کنید.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24