تحلیل آزمون 8 مهر هنر

.

تحلیل آزمون 8 مهر هنر

دوستان عزيز هنري سلام

دوستان عزيزي که از اين آزمون به ما پيوستيد، خوش آمديد.

شروع سال تحصيلي جديد رو بهتون تبريک مي‌گم.

براي اين‌که بتونين جايگاه خودتونو بين دوستاتون بهتر بشناسين، راحت‌تر راه پيشرفتتونو پيدا کنين و به و هدفتون برسين به گزارش آزمون جمعه 8 مهرتون توجه کنين. سعي کنين هر آزمون بر اساس اين گزارش‌ها اهداف کوتاه مدت و بلند مدت براي خودتون تعيين کنين و از الان تا پايان کنکورتون پيوستگيتونو به برنامه‌‌ي آزمون و آزموناي کانون حفظ کنين.

داوطلبايي که از 8 مهر به کانون پيوستين اگه نتيجه‌ي اين آزمونتون مطابق ميلتون نشده هيچ ايرادي نداره چون اين آزمون براي تعيين سطح بوده براي اين‌که بدونين چه‌قدر از درس‌هاي سال‌هاي قبلتون يادتون مونده و قراره بهتون کمک کنه که چطور مطالعه‌ي درس‌هاي پايه رو شروع کنيد.

 

«درس‌هاي نگاه به گذشته»

نام درس‌ها

ميانگين درصد داوطلبان هر درس

بالاترين درصد هر درس

تعداد

 بالاترين درصد

درصد سؤالات دام‌دار

تاريخ هنر جهان

48%

100

19

10%

آشنايي با بناهاي تاريخي

17%

90

4

30%

خط در گرافيک

29%

100

1

50%

مباني هنرهاي تجسمي/ طراحي 2/ مباني تصويرسازي

28%

93

1

60%

شناخت مواد و مصالح

6%

53

1

10%

درک عمومي رياضي

15%

100

1

20%

 

در درس‌هاي آشنايي با بناهاي تاريخي و خط در گرافيک بعضي‌ از داوطلب‌ها از تغيير کتاب درسي اطلاع ندارن و براي همين، درصدهاي اين درس‌ها پايينه. دقت کنيد که کتاب آشنايي با بناهاي تاريخي و خط در گرافيک هر دو بايد چاپ سال 1389 باشه.

با توجه به اين‌که اين آزمون، آزمون تعيين سطح بوده و کمي هم انتظار داشتيم که سخت باشه، در مجموع به سؤالات درس‌هاي درک عمومي رياضي، مباني هنرهاي تجسمي، تاريخ هنر جهان و شناخت مواد و مصالح روي هم رفته خيلي خوب جواب داده شده و ميانگين درصد دانش‌آموزا به ميزان پيش‌بيني‌مون نزديک بوده.

 

«درس‌هاي نگاه به آينده»


نام درس‌ها

ميانگين درصد پاسخ‌گويي

بالاترين درصد درس

تعداد بالاترين درصد

درصد سؤالات دام‌دار

درصد شرکت‌کنندگان

هر درس

ترسيم فني

14%

75

1

10%

50%

خلاقيت نمايشي

20%

78

1

20%

61%

خلاقيت موسيقي

16%

83

1

10%

34%

 

*سؤالات دام‌دار سؤالاتي‌اند که بيش از 10% داوطلبان به يک گزينه، غير از پاسخ اصلي پاسخ مي‌دهند.

در بخش نگاه به آينده، داوطلبان گروه هنر با توجه به علاقه‌‌شون به رشته‌هاي دانشگاهي، يکي از دروس خلاقيت نمايشي، خلاقيت موسيقي و ترسيم فني که ضريب‌شون براي رشته‌ي مورد علاقه‌ي آن‌ها بيش‌تر است را انتخاب نموده و به آن درس پاسخ مي‌دهند. ميزان علاقه‌ي داوطلبان به رشته‌هاي مختلف در سال‌هاي متفاوت يکسان نيست و بنابراين ميزان پاسخ‌گويي داوطلبان به اين سؤالات هر ساله در حال تغيير است. همان‌طور که مي‌بينين درصد پاسخ داوطلبان به درس خلاقيت نمايشي از بقيه‌ي درس‌هاي نگاه به آينده بيش‌تر است و اين نکته بيان‌گر اين است که احتمالاٌ امسال داوطلبان زيادي علاقه‌مند به رشته‌هاي گروه سينما و نمايش‌اند.

بعضي‌از داوطلبا با توجه به اين‌که زمان زياد ‌آوردن به دو درس از سه درس انتخابي جواب دادن.

براي آزمون بعدتون دقت کنين که ديگه درس انتخابي ندارين و بايد به همه‌ي درس‌ها جواب بدين و مهم‌تر از اون اينه که از دفعه‌ي بعد درست مثل کنکور بايد هفت تا درس رو جواب بدين يعني درک عمومي هنر، درک عمومي رياضي، ترسيم فني، خلاقيت تصويري و تجسمي، خلاقيت نمايشي، خلاقيت موسيقي و خواص مواد. ميدونيم که منابعتون زياده ولي اگه دقيق برنامه‌ريزي کنين حتماً به خوبي از پسش برمياين.

به اميد موفقيتتون در آزمون بعدي

منبع :