گفتگو با سمانه میرزاخانی مشاور نابینایان بورسیه بنیاد قلم چی

سمانه میرزاخانی: با وجود اینکه کم بینا هستم، هیچگاه این موضوع را نقص قلمداد نکردم و پا به پای دانش آموزان عادی برای رسیدن به قله موفقیت تلاش کردم.

گفتگو با سمانه میرزاخانی مشاور نابینایان بورسیه بنیاد قلم چی

مشاور تحصیلی دانش آموزان نابینا و کم بینا گفت: با وجود اینکه کم بینا هستم، هیچگاه این موضوع را نقص قلمداد نکردم و پا به پای دانش آموزان عادی برای رسیدن به قله موفقیت تلاش کردم. 

 
سمانه میرزاخانی مشاور تحصیلی دانش آموزان نابینا و کم بینا در بنیاد قلم چی، اظهار داشت: از سال 93، حضور در آزمون های برنامه ای بنیاد قلم چی را هم زمان با ثبت نام در دبیرستان نمونه دولتی در مقطع دوم دبیرستان آغاز کردم.
وی افزود: در اولین آزمون تراز 6500 را کسب کردم و پس از آن با راهنمایی مدیر مدرسه، بورسیه بنیاد قلم چی شدم و در همه آزمون های برنامه ای حضور یافتم.
وی با اشاره به موفقیتش در کنکور گفت: سال 95 موفق به کسب رتبه 51 کنکور در رشته انسانی شدم و هم اکنون دانشجوی ترم چهار رشته حقوق دانشگاه شهید بهشتی و جزو ده نفر اول دانشجویان برتر این دانشگاه هستم. 
سمانه میرزاخانی درباره انگیزه و دلیل همکاری خود با گروه نابینایان بنیاد قلم چی بیان کرد: پس از قبولی در کنکور و دعوت واحد نابینایان به منظور همکاری، به دلیل علاقه ام به کار مشاوره، از دو سال پیش تاکنون به عنوان مشاور تحصیلی دانش آموزان نابینا و کم بینا با این واحد همکاری می کنم.
وی با تشریح فعالیت هایی که از سال 95 به عنوان مشاور نابینایان در بنیاد قلم چی داشته است گفت: مشاوره تحصیلی 167 دانش آموز مقطع دهم و یازدهم را بر عهده داشته ام و به 161 دانش آموز پایه هفتم، هشتم و نهم نیز مشاوره انگیزشی ارائه داده ام؛ به دلیل درک متقابلی که از شرایط این دانش آموزان دارم، در پاره ای موارد درخصوص نحوه مطالعه برخی مباحث درسی نیز آنان را راهنمایی می کنم.
مشاور دانش آموزان نابینا و کم بینا درباره فائق آمدن بر سختی های دوران تحصیلش گفت: من و خواهر بزرگترم که همانند من کم بینا است در مدارس عادی تحصیل کرده ایم و از همان سال های نخست مدرسه همواره جزو شاگردان ممتاز بودیم؛ هرچند در ابتدا به دلیل عدم پذیرش حضور من در کنار دانش آموزان عادی، شرایط برایم سخت بود ولی به دلیل تلاش و سخت کوشی در درس خواندن و همچنین روابط خوبی که با همکلاسی هایم داشتم، توانستم بر این شرایط سخت غلبه کنم و در کنار دانش آموزان عادی با موفقیت به تحصیل ادامه دهم.
وی در ادامه گفت: خواهر بزرگترم نیز در سال های گذشته بورسیه بنیاد قلم چی بود؛ او در سال 94 موفق به کسب رتبه 97 کنکور شد و اکنون دانشجوی ترم 6 رشته حقوق در دانشگاه شهید بهشتی است.
وی خاطرنشان کرد: پدر و مادرم با حمایت، تشویق و تاکید بر این موضوع که من و خواهرم برای کسب موفقیت تحصیلی با دانش آموزان عادی هیچ تفاوتی نداریم، در پیشرفت ما نقش مهمی داشته اند.
سمانه میرزاخانی درباره تاثیر حضورش در واحد نابینایان گفت: به اذعان برخی از دانش آموزانی که به آن ها مشاوره می دهم، پیگیری روند تحصیلی و مشاوره توسط دانشجویی که او هم شرایطی مشابه را دارد، مایه دلگرمی و ایجاد اعتماد به نفس بیشتر در آن ها می شود و انگیزه شان برای کسب موفقیت را مضاعف می کند.
وی در پایان گفت: دلسوزی و همدلی هر یک از مسئولان بورسیه بنیاد قلم چی نسبت به دانش آموزان بورسیه خصوصا بورسیه های استثنایی، باعث ایجاد حس امنیت و اطمینان در این دانش آموزان می شود و بستر را برای ایجاد انگیزه و تلاش بیشتر آنان در تحصیل فراهم می کند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24