ده دلیل که دانش‌آموزان امروزه در کلاس درس نیاز به فناوری دارند

فناوری در همه جا حاضر است در واقع جزء لاینفک زندگی امروزی ومدرن مردم شده است. فناوری بر روی شیوهی زندگی ما، کار، تفریح و از همه مهمتر آموزش ویادگیری ما تاثیر می‌گذارد.

ده دلیل که دانش‌آموزان امروزه در کلاس درس نیاز به فناوری دارند

فناوری در همه جا حاضر است در واقع جزء لاینفک زندگی امروزی ومدرن مردم شده است. فناوری بر روی شیوهی زندگی ما، کار، تفریح و از همه مهمتر آموزش ویادگیری ما تاثیر می گذارد. با این وجود برای بسیاری از فضاهای آموزشی پیاده سازی آخرین نسخه فناوری یکی از استراتژی‌های دشوار می باشد ودو دلیل اصلی این امر به این شرح است که :

  • مدارس در یک چارچوب بسته در مورد استفاده از تلفن های همراه هوشمند قرار دارند. در واقع به تلفن های همراه بیشتر به مثابه یک مانع برای یادگیری نگاه می‌شود تا ابزاری استراتژیک برای یادگیری دانش‌آموزان.

  • مدارس زیرساخت های لازم برای پیاده سازی و پشتیبانی از این فناوری به روز که قرار است در مدارس استفاده شوند را ندارند.

برای رفع این مشکل در زیر 10دلیل بنیادی برای اینکه چرا دانش‌آموزان در کلاس درس به فناوری نیاز دارند بیان شده است:

1-اگر به درستی استفاده شود، دستگاه های موبایل و اپلیکیشن هایی که بر روی آن‌ها نصب میشود ، کمک می‌کنند که دانش‌آموزان برای حرفه های کاری در آینده آماده شوند.

2-فناوری یکپارچه سازی در کلاس درس یک راه موثر برای برقراری ارتباط با دانش‌آموزان در تمام سبک‌های یادگیری است.

3-فناوری این فرصت را برای دانش‌آموزان فراهم میکند تا تعاملات خود با همکلاسی ها و معلم ها را ارتقا دهند و این کار را از طریق تشویق به همکاری ومشارکت انجام می‌دهد.

4- استفاده از فناوری در کلاس درس این فرصت را برای معلم ها و اعضای هیات علمی مدرسها فراهم می‌کند تا مهارتهای شهروندی دیجیتال دانش‌آموزان را ارتقا دهند.

5-فناوری یکپارچه سازی در آموزش به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با همدیگر در ارتباط باشند.بسیاری از دانش‌آموزان از دستگاه های هوشمند همراه همانند تبلت و گوشی های هوشمند برای بازی و یادگیری استفاده می‌کنند چراکه با آن‌ها بسیار سازگار می باشند.بنابراین به‌اندازه کافی منطقی به نظر می رسد اگر کلاس‌های درس را با شیوه‌ای که دانش‌آموزان میخواهند تطبیق دهیم.

6- ترکیب فناوری های جدید همانند واقعیت مجازی با شیوه های آموزش کلاس‌های سنتی می توانند تجربه یادگیری را افزایش داده و فرصت های جدیدی را خلق کند.

7- هنگامی که فناوری همراه در دسترس بوده وبه درستی در کلاس درس استفاده شود، دانش‌آموزان قادر خواهند بود هرچه سریعتر و جامع ترنسبت به گذشته به اطلاعات دسترسی پیدا کرده وبه روز باشند.

8-مدل یادگیری غیر فعال سنتی دیگر کاربرد آنچنانی ندارد. با استفاده از فناوری در کلاس درس معلم ها تبدیل به مشوق، مشاور و مدرس می شوند.

9-فناوری به دانش‌آموزان کمک می‌کند که بیشتر مسئولیت پذیر باشند.داشتن وسیله مختص به هر فرد ویا قرض گرفتن آن از مدرسه، دانش‌آموزان را قادر می سازد تا مهارت های تصمیم گیری خود را بهبود بخشیده و مالکیت یک وسیله ارزشمند را به دست آورند.

10- فناوری تجربه یادگیری را متحول می‌کند. دانش‌آموزان به فرصت های باور نکردنی دسترسی خواهند داشت. از یادگیری چگونگی کد گذاری تا یادگیری چگونگی تعامل و همکاری بهتر در یک تیم با هم کلاسی ها و معلم ها. فناوری دانش‌آموزان قادر می سازد که هر چه بیشتر خلاق ونوآور بوده و از لحاظ ارتباطی پیشرفت کنند. فناوری های جدید شیوه یادگیری ما را به‌شدت تغییر داده و خواهد داد.

منبع:

Mareco. D (2017). “Finland has one of the best education system in the world” [Online]. Www.securedgenetworks.com. Available at: https://www.securedgenetworks.com/blog/10-reasons-today-s-students-need-technology-in-the-classroomمشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24