لندرور دیفندر سری D110 معرفی شد

حتما لندرور دیفندر را به خاطر می‌آورید؛ یکی از خاطره‌انگیزترین خودروهای آف‌رود که مدتی نیز در داخل ایران مونتاژ می‌شد. دیفندر خودرویی است که ظاهری متعلق به قرن بیستم دارد

لندرور دیفندر سری D110 معرفی شد

حتما لندرور دیفندر را به خاطر می‌آورید؛ یکی از خاطره‌انگیزترین خودروهای آف‌رود که مدتی نیز در داخل ایران مونتاژ می‌شد. دیفندر خودرویی است که ظاهری متعلق به قرن بیستم دارد. با وجود قابلیت‌های آف‌رود بالا و عملکرد چندمنظوره آن در کارهای کشاورزی، نظامی و تفریحی، به دلیل رقابت شدید بازار مدتی پیش از گردونه خودروهای موجود خارج شد.

حالا ایست کوست دیفندر (East Coast Defender) با دو خودروی لندرور دیفندر ویژه به بازار برگشته است تا بار دیگر عطش علاقه‌مندان به خودروهای آف‌رود را با شاسی‌بلند معروف خود فرو بنشاند. در این مورد، شرکت آمریکایی دو مدل از خودروی دیفندر D110 با مشخصات سفارشی عرضه می‌کند که هر دو خودروی آف‌رود سبک مشترکی دارند؛ اما شخصیت‌های بسیار متفاوتی در باطن آن‌ها دیده می‌شود.

تام هامبل، مالک شرکت ایست کوست دیفندر، می‌گوید:


برای مشتریان ما سفر با این خودروها مشابه هیچ تجربه دیگری نیست. ما تنها شرکت طراحی سفارشی خودرو در جهان هستیم که مشتریان آن،  فرصت دارند خودروی رؤیایی خود را از ابتدا تکمیل کنند.


خودروهای آف‌رود رویایی دیفندر با عنوان پروجکت ونچر (Project Venture) و پروجکت دارک نایت (Project dark knight) نامگذاری شده‌اند. با دومین خودرو شروع می‌کنیم که به‌عنوان یکی از لوکس‌ترین شاسی‌بلندهای آف‌رود دنیا مطرح است. نام خودرو از طرح سیاه و نازک بیرونی آن گرفته شده است که به شاسی‌بلند تجسم بسیار رعب‌آوری می‌دهد. این ویژگی بیش‌تر توسط قفس غلت‌گیر کاملی افزایش می‌یابد که به فضای بیرونی اضافه شده است، البته هنوز اشاره‌ای به سپر جلو لوله‌ای با وینچ نمی‌شود. تنها آیتم‌ ارزشمند و گران‌قیمت در بخش خارجی خودروی آف‌رود، رینگ‌های ۲۰ اینچی جلاکاری شده است که مطمئنا ابهت بیش‌تری به شوالیه تاریکی دیفندر می‌بخشد.


درون شاسی‌بلند دیفندر دارک نایت داستان متفاوتی دارد؛ فضای داخلی سفارشی با طرح قهوه‌ای و سیاه همراه با ۶ صندلی برای سرنشینان، یک سیستم اطلاعات و سرگرمی سونی در جلوی داشبورد برای کنترل تنظیمات استریو و دیگر افزودنی‌های لوکس مجهز شده است. زیر کاپوت خودروی آف‌رود دیفندر از پیشرانه ۵.۳ لیتری خورجینی هشت سیلندر جنرال موتورز با ۳۲۰ اسب بخار قدرت در ترکیب با یک جعبه‌دنده ۶ سرعت اتوماتیک بهره‌گیری می‌شود.

مدل پروجکت ونچر در مقام مقایسه، جهان را با رنگ واقعی خود متحیر می‌کند؛ در این مدل نیز از طرح رنگ قدیمی کسویک سبز (Keswick Green) لندروور استفاده می‌شود. قفس غلت‌گیر بیرونی جلاکاری‌شده با رنگ سیاه در ترکیب با سپر جلوی ساده، به پایداری خودرو در مسیرهای خارج از جاده کمک می‌کند. رینگ‌های ۱۸ اینچی و لاستیک‌های بزرگ همه‌جارو، توانایی حرکت در هر شرایط محیطی و فائق آمدن بر هر مسیر دشواری را به شاسی‌بلند آف‌رود دیفندر پروجکت ونچر می‌دهند. 

امکانات داخلی نیز شبیه مدل دارک نایت هستند؛ اما رنگ انتخابی این دیفندر خاکستری است. همان سیستم اطلاعات و سرگرمی سونی در جلوی داشبورد قرار دارد؛ هرچند مدل پروجکت ونچر می‌تواند به‌جای ۶ مسافر، هفت مسافر را در خود جای دهد. این مدل کمی قدرتمندتر شده است؛ زیرا در زیر کاپوت از پیشرانه ۶.۲ لیتری خورجینی هشت سیلندر با قدرت خروجی ۴۳۰ اسب بخار استفاده می‌شود که نیروی خود را به جعبه‌دنده ۶ سرعته اتوماتیک متصل می‌کند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24