منابع مطالعاتی رتبه‌ی 1 منطقه 3 هنر: رضا حسین‌نژاد

داوطلبان کنکور هنر، شما می‌توانید با مطالعه‌ی مقاله‌ی زیر، از تجربیات رتبه‌ی 1 منطقه 3 هنر، رضا حسین‌نژاد بهره ببرید...

منابع مطالعاتی رتبه‌ی 1 منطقه 3 هنر: رضا حسین‌نژاد

لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمائید چه رتبه‌ای را کسب کردید؟

رضا حسین‌نژاد هستم رتبه‌ی 1 منطقه 3 هنر.


به عنوان یک رتبه‌ی برتر در رشته‌ی هنر، چه توصیه‌ای در مورد منابع، برای داوطلبان این رشته دارید؟

دو موضوع مهم در کنکور هنر مطرح هستند اولی انتخاب منابع درست است به دلیل تعدد خیلی زیاد کتاب‌ها و دومی برنامه‌ریزی درست که از بین این دو نیز مهمترین عامل، انتخاب منابع است.

برای دروسی مثل درک عمومی هنر و خلاقیت نمایشی که تعداد زیادی منبع دارند سبز خلاقیت نمایشی و سبز درک عمومی هنر خیلی مفید هستند و اگر دانش‌آموزان بخواهند دانسته‌هایشان را تکمیل کنند و درصدشان را بالا ببرند، با کتاب آبی می‌توانند مطالب باقی‌مانده را پوشش ‌دهند.

توصیه می‌کنم دانش‌آموزان رشته‌ی هنر برای خلاقیت موسیقی و ترسیم فنی از DVDهای آموزشی استفاده کنند. باز برای تکمیل آموخته‌هایشان از کتاب‌های آبی ترسیم فنی و آبی خلاقیت موسیقی استفاده کنند.


از کتاب زرد عمومی و اختصاصی چه زمانی استفاده کردید؟

زرد عمومی را دیرتر استفاده کردم ولی همزمان با زرد اختصاصی، زرد عمومی را هم از اردیبهشت شروع کردم و از آن‌ها هر سه روز یکبار آزمون دادم. درواقع زرد عمومی را از عید تهیه کردم ولی از آن زمان شروع نکردم و از اردیبهشت هر 3 روز یکبار زرد عمومی و اختصاصی را با هم استفاده کردم.


استفاده از کتاب زرد عمومی چه تاثیری برای شما داشت؟

کتاب زرد عمومی برای مدیریت زمان و تکنیک زمان‌های نقصانی و ضربدر و منها مفید بود.


آیا پاسخ زرد عمومی به شما کمک کرد؟

برای پیدا کردن نقاط ضعف و قوت پاسخ زرد عمومی کمک می‌کند این‌که دانش‌آموز متوجه می‌شود اشکالش کجاست و سوال‌ها را می‌تواند تک‌به تک‌ بررسی کند.


شما به کتاب‌های آبی ترسیم فنی و آبی خلاقیت موسیقی اشاره کردید، در این مورد بیشتر توضیح می‌دهید؟

این کتاب‌ها خیلی خوب مبحث‌بندی شده‌اند یعنی اگر کسی مطالبی از هر مبحثی را خوانده باشد، سوالات این بخش می‌تواند تکمیل‌کننده‌ی دانسته‌های او باشد و به کمک این دو کتاب، درصدهایش را در این دو درس بالا ببرد.


نکته‌ی پایانی:

منابع برای کنکور هنر خیلی کم است و امیدوارم همان‌طور که برای ترسیم فنی و خلاقیت موسیقی DVD هایی عرضه شد و خیلی به دانش‌آموز کمک می‌کند، برای سایر درس‌ها هم این اتفاق بیفتد.


تهیه و تنظیم

ناهید منجمی