دوران طلایی نوروز از نگاه مهدیه امین ( مهندسی شیمی شریف )

دوران طلایی نوروز از نگاه مهدیه امین (دانشجوی مهندسی شیمی شریف )

دوران طلایی نوروز از نگاه مهدیه امین ( مهندسی شیمی شریف )

قبل از شروع سال نو در منزل مطالعه می کردم و در طول عید به جز روز اول عید که به استراحت و شرکت در مهمانی گذشت، در مدرسه بودم.


از ساعت ۷/۳۰ الی ۱۹ مطالعه در مدرسه شروع می شد و بعد از ساعت ۱۹ نیز در منزل مطالعه می کردم.


برنامه ام را جوری چیده بودم که هر روز چند درس از درس معارف (به دلیل حجیم بودن) و یک درس عمومی دیگر را دوره کنم، به همین منوال هر سه روز درمیان یک درس عمومی را می خواندم، براى دروس عربى و زبان انگليسى تست هاى تاليفى مى زدم.


درمورد دروس اختصاصی براى درس ديفرانسيل، رياضيات گسسته، هندسه تحليلى، فيزيك، هندسه پايه و جبر و احتمال هم فقط و فقط مرور سریع از خلاصه هایی که نوشته بودم داشتم و تست هاى نشان دار و يا تست هاى جديد مى زدم، البته حفظیات درس شیمی را به طور کامل می خواندم و تست مفهومى و محاسباتى مى زدم.


در این دوران از کتاب نوروز هم استفاده می کردم، میتوان گفت کتاب مناسبی است که در دوران طلایی نوروز که فرصت کوتاه است می تواند سرعت مطالعه را بالا ببرد‌، همچنین جامع بودن آن باعث شده تقریبا نکته ای از قلم نیفتد.


آزمون ۷ فروردین را از دست ندهید، و نتیجه ی آزمون برایتان بسیار مهم باشد، چرا که در این آزمون نیمه جامع علاوه بر سنجش خود، انگیزه ای برای مطالعه در طول عید خواهید داشت.


سال که نو می شود آن قدر خودت را به کنکور نزدیک می بینی که سرعتت هم ناخودآگاه بالا می رود، انگاری که تو را روی دور تند گذاشته باشند. باید ياد بگيرى چگونه ميتوان از تک تک لحظات استفاده مفید كرد، باید یاد بگیری که چطور مدیریت زمان داشت! از نوروز شروع كن يادگرفتن را!


از آزمون اول عيد كه بيرون مى آيى انگار يك بار سنگين از روى دوشت برداشته باشند، خيالت آسوده مى شود.


پس سعى كن حتما حتما مطالعه خوبى داشته باشى، همه مباحث را علاوه بر مطالعه كامل، خوب ياد بگيرى.


يكى از كارهاى مهمى كه در تعطيلات عيد انجام دادم، عهدى بود كه با خدا بستم، براى كاهش اضطراب هر شب تا شب كنكور يك صفحه قرآن مى خواندم كه براى كاهش اضطرابم بسيار موثر بود.


خلاصه كه؛ دوران طلايى عيد بسيار طلايى است، قدر بدان!

نویسنده :مهدیه امین

دانش آموزای عزیز اگر سوالی دارید همین جا بپرسید تا حد امکان جواب میدم .