دوران طلایی نوروز از نگاه صدیقه محسن پور ( مهندسی شیمی شریف )

دوران طلایی نوروز از نگاه صدیقه محسن پور ( مهندسی شیمی شریف -رتبه 175 کنکور)

دوران طلایی نوروز از نگاه صدیقه محسن پور ( مهندسی شیمی شریف )

با توجه به نزدیک شدن به نوروز باستانی، دراین مقاله سعی کرده ام با توجه به تجربیات خودم نکاتی در مورد درس خواندن در این روزها را بیان کنم.


دوران  طلایی نوروز از چند جهت حائز اهمیت  است،ابتدا این که ازلحاظ زمانی نزدیک به کنکور می باشد و دوم اینکه در این بازه مدارس تعطیل هستند ومی توان با فراغ بال بیشتر برای مباحث آزمون مطالعه کرد.بنابراین پیشنهاد می کنم این دوران را به هیچ وجه از دست ندهید.


ابتدا توجه داشته باشید که مطالعه را درمحیطی آرام انجام دهید.اگر در منزل شمادیدوبازدید عیدزیاد است،با توجه به روحیات خود،کتابخانه یامدرسه را انتخاب کنید.


دوران نوروز خود را از هفته آخر اسفندشروع کنید.دراین هفته عملا کلاس و مدرسه تعطیل است. پس فرصت خوبی است تا مطالعه را آغاز بنمایید.ولی روز عید را کامل استراحت کنید! در دوران عید اکیدا به مسافرت نروید.


درس هایتان را به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم کنید.برای دروس اختصاصی اولویت با تستهای علامتداری است که قبلا مطالعه کرده اید.و بعد از آن می توانید تست جدید بزنید.سعی کنید سرعت تست زنی خود را دراین دوران کمی زیادتر کنید.


بنابرتجربه شخصی بنده، بهترین منبع برای دروس عمومی در روزهای عید، کتاب زرد عمومی می باشد. می توانید هر روز یک کنکور را از کتاب زرد انتخاب کنید و در زمان یک ساعت و ربع به آن پاسخ دهید.پیشنهاد می شود پاسخ ها را در پاسخ برگ علامت بزنید و در انتها جواب ها را چک کنید و پاسخ نامه را با دقت مطالعه بفرمایید. برای درس عربی دراین روزها بیشتر ترجمه کار کنید.


دوران نوروز زمانی برای یادگیری دروس جدید نیست.در مباحثی که مسلط هستید  می توانید فقط به تست اکتفاکنید. در غیر اینصورت،می توانید ابتدا درس را مرور کرده و سپس تست بزنید.سعی کنید نقاط قوت خود را به نقاط قوت پایدار  تبدیل کنید و نقاط ضعف خود را برطرف بنمایید. در قدم بعد اگر زمانی وجود داشت،می توانید کم کاری های آزمون های قبل را جبران کنید و مباحث جدید را مطالعه کنید.


شرکت در اردوی نوروزی می تواند برای شما مفید باشد.چون بیشتر در جو کنکور قرار می گیرید.درصورتی که امکان حضور در اردوهای نوروزی را ندارید،پیشنهاد می شود که سی دی های تصویری اردوی نوروزی را از کانون دریافت کرده و  هر روز مشاهده بفرمایید.


کتاب نوروز کتابی کم حجم و جامع است که مطالب را به خوبی طبقه بندی کرده است  که باعث می شود بتوانید در زمانی کوتاه و بدون استرس، به طبقه بندی آموخته های خود بپردازید بنابراین استفاده از این کتاب کم حجم مفید می تواند مفید باشد.


دوران عید آخرین فرصت برای مطالعه و مرور پیش 1 و زوج کتاب نیم سال اول است که با برنامه کانون خیال شما از بابت این قسمت ها راحت می شود! بنابراین  بهتر است در این برهه زمانی نیز پیوستگی با برنامه راهبردی را حفط بنمایید.


نویسنده :صدیقه محسن پور

دانش آموزای عزیز اگر سوالی دارید همین جا بپرسید تا حد امکان جواب میدم .