تخته گاز یا سرعت ثابت

امسال قرار است تعطیلات نوروز را به مسافرت برویم. پدر تصمیم گرفته بود در این ایام شهرهای زیادی را دیدن کنیم.

تخته گاز یا سرعت ثابت

امسال قرار است تعطیلات نوروز را به مسافرت برویم. پدر تصمیم گرفته بود در این ایام شهرهای زیادی را دیدن کنیم. قرارمان این است که از شهرمان شیراز به شهر مقدس مشهد و سپس سری به دریای خزر بزنیم.

دیروز با پدر و خانواده شهرهای مقصد را مرور می کردیم. از دقیق بودن پدر بسیار لذت می بردم. پدر از قبل تعداد روزهای سفر را مشخص کرده بود، به لطف بچه های کلاس قرار است از شنبه سفر را شروع کنیم.

پدر دقیقا مسیر را مشخص کرده بود، اینکه چه روزی از چه شهری عبور و حتی چه زمانی توقف خواهیم داشت. جالب بود پدر میزان بنزین مصرفی ماشین را هم برای رسیدن به هر شهر تخمین زده بود. مادر عشق سرعت است و همیشه به پدر تاکید می کند که با سرعت بالا سریعتر به مقصد می رسیم.مادر عقیده دارد در این تعطیلات با سرعت بالا زمان زیادی باقی می ماند و می توانیم در این زمان از مکان های دیدنی بیشتری دیدن کنیم‌. اما پدر این عقیده را ندارد. او اعتقاد دارد اگر در انجام هر کاری بتوانیم حجم کار، مدت زمان و سرعت را تطبیق دهیم به راحتی می توانیم به نتیجه مطلوب برسیم. او به مادر تاکید می کند درست است با سرعت بالا می شود زمان باقیمانده زیادی را کسب کرد اما نمی شود تضمین کرد که قطعا سالم به مقصد خواهیم رسید.همچنین او اعتقاد دارد بعضی عوامل چون ترافیک، استهلاک خودرو وشرایط جوی همه در تعیین سرعت دخیل هستند.

برایم جالب بود.حرف های پدر دقیقا با تصمیمات من هماهنگ بود. تصمیاتی که سال پیش برای کنکور سراسری ام گرفته بود.دقیقا به کمک پدر حجم برنامه و زمان و سرعت را مشخص کرده بودم. حتی زمان و تعداد تست اختصاص داده شده به هر مبحث، یادم می آید چون در مبحث مشتق کمی لنگ می زدم پدر برایم زمان و تست بیشتری را اختصاص داده بود. او برای تک تک روزهایم برنامه ریخته بود و زیاد با تفکر مادر که عقیده داشت چند روز اول را خوش بگذران و بعد شروع کن، موافق نبود. 

آن سال حجم کار ، زمان در دسترس و سرعت جز سه عاملی بود که با پدر به آن توجه زیادی داشتیم. و به کمک پدر توانستم نتیجه مطلوب را کسب کنم.نمی دانم کنکوری های امسال به چه نکاتی بیشتر توجه خواهند کردند اما امیدوارم بتوانند به طور مطلوب به نتیجه برسند.

کنکوری های عزیز سفرتان بی خطر

مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24