"عسکری" جان تازه به تیم ملی تکواندو می‌دهد؟

سرمربی جدید تیم ملی تکواندو قصد دارد با تغییر روش انتخاب ملی‌پوشان جان تازه‌ای به تیم‌ملی دهد.

"عسکری" جان تازه به تیم ملی تکواندو می‌دهد؟

به گزارش ایسنا، در سالی که گذشت تیم ملی تکواندو علی‌رغم اینکه در همه مسابقات بین‌المللی حضور داشت از کسب نتایج درخشان باز ماند. با این حال ملی‌پوشانی که تعداد آن‌ها به 20 نفر هم نمی‌رسید بار دیگر برای حضور در تورنمنتی جدید در مسابقات انتخابی شرکت می‌کردند تا نفراتی از بین‌ آن‌ها برای حضور در تیم ملی انتخاب شوند؛ روندی که برگزاری آن نتایج دلچسبی را نصیب اهالی تکواندو نکرد.

در یکی دو سال اخیر همیشه شاهد حضور یکسری اسامی نام آشنا در ترکیب تیم ملی بوده‌ایم اما بر خلاف نام بزرگشان نتایج بزرگی کسب نکرده‌اند و همین مسئله می‌تواند مهر تاییدی باشد بر افت فنی و تکنیکی آن‌ها. اینکه همه این قهرمانان برای تکواندو زحمت کشیده‌اند جای تردید ندارد اما به نظر می‌رسد که بهتر بود فدراسیون تکواندو بازنگری در روش انتخاب ملی‌پوشان اعزامی انجام می‌داد.

برگزاری لیگ‌ برتر و مسابقات درون کشوری در راستای یافتن استعدادها، پرورش نیروهای جدید و تزریق قهرمانان جدید به عرصه‌های ملی‌است، اتفاقی که در یک تا دو سال اخیر برای تکواندوی ایران کمتر رخ داده است. اینکه باید تکواندوکاران را از مسابقات انتخابی تیم ملی گلچین کرد درست است، اما بهتر بود در این سال‌ها اصلاحی در روند برگزاری این مسابقات صورت می‌گرفت تا بازدهی بهتری داشته باشد؛ چیزی که به نظر می‌رسد "فریبرز عسکری" سرمربی جدید تیم ملی قصد دارد آن را انجام دهد.

در این سال‌ها همیشه نفرات نام آشنای تکواندوی ایران در قالب «مسابقات انتخابی درون اردویی» به مصاف هم رفته‌اند و از بین‌ آن‌ها نفراتی انتخاب شده‌اند. این اتفاق در حالی است که تکواندو در ایران پتانسیل نسبتا خوبی دارد و لیگ‌برتر و مسابقات کشوری هم می‌توانند نفرات خوبی را برای حضور در ترکیب تیم ملی معرفی کنند. هدف فدراسیون تکواندو نیز از برگزاری این رقابت‌ها کشف استعدادهای جدید است اما در این چند سال اخیر به عینه از این هدف دور مانده است.

با انتخاب "فریبرز عسکری" و برنامه‌ای که او در راستای انتخاب ملی‌پوشان برای اردوهای تیم ملی ارائه کرد، می‌توان گفت او به دنبال دادن جان تازه به تیم ملی تکواندو است. طبق گفته "عسکری" قرار است همه نفرات برتر در مسابقات آزاد کشوری، نفرات انتخاب شده از لیگ و ملی‌پوشان فعلی در قالب مسابقات انتخابی تیم ملی با یکدیگر مبارزه کنند تا اردونشنیان تیم ملی انتخاب شوند؛ اتفاقی که می‌تواند حس رقابت در بین تکواندکاران را هم بالاتر ببرد.

این اتفاق و تصمیم کادرفنی جدید می‌تواند نتایج خوبی از جمله، کشف استعدادها و قهرمانان جدید را به همراه داشته باشد. همچنین همه ملی‌پوشان به این مسئله پی می‌برند که برای حضور در تیم ملی باید تلاش خود را بیشتر کنند و دیگر حاشیه امنی برای آنها در ترکیب تیم ملی وجود ندارد. این تصمیم "فریبرز عسکری" نشان دهنده این است که او برنامه‌های متفاوتی برای تیم ملی دارد و فدراسیون تکواندو نیز باید در این مسیر او را حمایت کند.

سال 1397 از همان روزهای اول برای فدراسیون تکواندو تقویم فشرده‌ای را به همراه می‌آورد که امید می‌رود با عملی شدن چنین تفکراتی، شاهد بازگشت دوباره این رشته ورزشی به روزهای اوج خود باشیم.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24
دما و گرما از فیزیک 1 دهم ریاضی
دهم رياضى     دبیر : امین خرمی