ارسال داده‌ها به زمین توسط آنتن‌های قابل‌حمل

سفینه‌های فضایی معمولا هنگام ارسال داده‌ها به زمین خیلی خوب عمل نمی‌کند. ناسا ممکن است به زودی یک گزینه انعطاف پذیرتر داشته باشد.

ارسال داده‌ها به زمین توسط آنتن‌های قابل‌حمل

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، آنتن‌های قابل حمل ایستگاه‌های زمینی می‌توانند با دسترسی به مناطق توسعه نیافته و سیستم‌های قابل‌حمل، توانایی ارتباطات فضایی ناسا را تغییر دهند.

آژانس فضایی "ناسا" و شرکت ماموریت‌های فضایی"اتلس"(ATLAS)، برای تست و توسعه تکنولوژی آنتن‌های قابل حمل ایستگاه‌های زمینی با یکدیگر همکاری کردند. سیستم آنتن تحت اینترنت ATLAS LINKS در آزمایشگاه "مرکز فضایی گادارد ناسا" آزمایش خواهد شد تا سازگاری آن با شبکه ارتباطی زمینی ناسا یا  شبکه نزدیک زمین مورد بررسی قرار گیرد.

سیستم آنتن تحت پوشش اینترنت "اتلس لینکس"(ATLAS Links) یک ساختار سیار است که چهار آنتن متصل به آن نه تنها نسبتا سبک هستند بلکه می‌توانند در عرض چند دقیقه تنظیم شوند.

این سیستم فقط نیاز به برق و دسترسی به اینترنت دارد و می‌تواند همزمان اطلاعات چندین فضاپیما را بپذیرد که این یک ویژگی منحصر به فرد است که می‌تواند دامنه‌ی ارتباطات را برای ماهوارهای کوچک افزایش دهد. آنها به طور مداوم سیگنال فضاپیماها را در آسمان بررسی می‌کنند.

ATLAS LINKS می‌تواند یک راه سریع و آسان برای گسترش ایستگاه‌های زمینی موقت در مناطقی که ناسا سازه‌های دائمی ندارد، فراهم کند. همچنین این سیستم‌ها می‌توانند اقداماتی را در ایستگاه‌های زمینی فعلی ناسا تضمین کنند تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات مأموریت فضایی همیشه و حتی در حین انحراف به زمین می‌رسد.

ATLAS LINKS، پس از آزمایش و توسعه در آزمایشگاه، به صورت زنده از ماموریت‌هایی که در حال حاضر توسط "شبکه نزدیک زمین ناسا" (NASA's Near Earth Network) حمایت می‌شوند، هدایت خواهد شد. این آزمایشات این امکان را فراهم می‌کند تا محققان متوجه شوند که آیا این پلتفرم می‌تواند یک روز از شبکه‌های ارتباطی ناسا پشتیبانی کند یا خیر. اگر همه چیز خوب پیش رود این آنتن‌ها می‌توانند پروازهای فضایی را پشتیبانی کنند.

"هری شاو"(Harry Shaw)  مهندس مرکز پروازهای فضایی "گادارد" گفت: اگر این تکنولوژی با شبکه‌های ناسا سازگار باشد، عموم ماهواره‌های کوچک می‌توانند مزایای مهمی را در ارتباطات فضا به زمین دریافت کنند.

منبع :

مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24