رجیستری گوشی‌های سونی، تکنو و شیائومی از امروز

به دنبال اجرای طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشی‌‌های تلفن همراه وارداتی در کشور، رجیستری گوشی‌های سونی، تکنو و شیائومی از امروز (شنبه 26 اسفند ماه) آغاز می شود.

رجیستری گوشی‌های سونی، تکنو و شیائومی از امروزبه گزارش کلیک به نقل از مهر؛ در ادامه اجرای طرح رجیستری موبایل، رجیستری گوشی های سونی تکنو و شیائومی از امروز شنبه ۲۶ اسفند ماه شروع می شود.

به دنبال اجرای طرح ثبت و شناسه‌ دار کردن گوشی‌ های تلفن همراه وارداتی در کشور، این سه برند مشمول اجرای این طرح قرار گرفته و خریداران این گوشی‌ ها باید از این تاریخ پس از خرید، از صحت اصالت گوشی مطمئن شده و مطابق با دستورالعمل رجیستری، نسبت به فعالسازی و ثبت گوشی خود در شبکه ارتباطی کشور اقدام کنند.

بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دارندگان گوشی‌ های سونی، تکنو و شیائومی تا پایان ساعت ۲۴ روز ۲۵ اسفند ماه مشمول اجرای این طرح نمی‌ شوند و گوشی آنها حتی بدون ثبت شناسه نیز در شبکه ارتباطی کشور سرویس می‌ گیرد، اما از بامداد روز ۲۶ اسفند ماه، ورود هرگونه گوشی از این سه برند، مشمول رجیستری شده و باید ثبت شناسه شود؛ در غیر این صورت پس از یک ماه از زمان اعلام شده، سرویس‌ دهی این گوشی‌ ها از شبکه خارج می‌ شود.

پیش از این طرح رجیستری که از آذر ماه امسال آغاز شده است، برای ۷ برند آیفون، موتورولا، گوگل پیکسل، بلک‌ بری، ال‌ جی، نوکیا و هواوی اجرا شده است و گوشی‌ هایی که بر اساس زمانبندی اعلام شده، شناسه آنها در شبکه گمرک و شبکه ارتباطی کشور مطابقت داده نشد، از دسترس خارج شده است.

آخرین آمار رگولاتوری از قطع بیش از ۵۰ هزار گوشی در راستای اجرای طرح رجیستری حکایت دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب