افتتاح 6 مدرسه بنیاد قلم چی در شش روستای استان کرمانشاه

شش مدرسه بنیاد قلم چی در روستاهای چهارزبرسفلی، داشتی بلاغ، شادآباد، زازرم، باسکله و داربادام استان کرمانشاه امروز پنجشنبه 24 اسفند 96، افتتاح و بهره برداری شد.

افتتاح 6 مدرسه بنیاد قلم چی در شش روستای استان کرمانشاه

شش مدرسه بنیاد قلم چی در روستاهای چهارزبرسفلی، داشتی بلاغ، شادآباد، زازرم، باسکله و داربادام استان کرمانشاه امروز پنجشنبه 24 اسفند 96، افتتاح و بهره برداری شد.


آئین افتتاح این شش مدرسه روستایی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، مدیرکل نوسازی مدارس و مسئولان استان کرمانشاه، واقف و متولی و مسئولان بنیاد قلم چی و دانش آموزان و اهالی این شش روستا برگزار شد.

ساخت هر یک از مدارس دو کلاسه قلم چی در روستاهای چهارزبرسفلی از توابع بخش ماهیدشت، داشتی بلاغ از توابع شهرستان سنقر، شادآباد از توابع بخش بیستون، زازرم از توابع شهرستان هرسین، باسکله و داربادام از توابع بخش گوآور شهرستان گیلانغرب استان کرمانشاه با ظرفیت حدود 30 دانش آموز مقطع ابتدایی با 90 مترمربع زیربنای فضای آموزشی و تأمین اعتباری بالغ بر 816 میلیون و 30 هزار ریال توسط بنیاد قلم چی انجام شده که این اعتبار در مجموع 4 میلیارد و 896 میلیون و 180 هزار ریال بوده است.

همچنین یک کلاس درس هریک از این مدارس توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) هوشمندسازی شده است که در کل هزینه ای بالغ بر 252 میلیون ریال دربر داشته است.

مجید یزدان پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با ابراز خرسندی از این اقدام بیان داشت: کارهای نیک همواره ماندگار هستند، حتی اگر فاعل آن کار شناخته شده نباشد اما از او همیشه به نیکی یاد خواهد شد؛ اقداماتی نظیر ساخت مدرسه توسط خیرین نیز همواره در یادها جاودان خواهد ماند.

مرزبان نظری مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه ضمن قدردانی در خصوص ساخت این مدارس گفت: امروز شاهد افتتاح و بهره برداری 6 مدرسه از 13 پروژه ای هستیم که تفاهم نامه ساخت آن ها تابستان سال جاری با بنیاد قلم چی منعقد شد؛ در سال آتی نیز 7 مدرسه دیگر از این پروژه ها به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: این روستاها از مناطق کم تر توسعه یافته استان کرمانشاه با درصد بالایی از مدارس تخریبی هستند که نیاز مبرم به فضاهای آموزشی دارند و خوشبختانه با این اقدام بنیاد قلم چی این نیاز تا حدودی در این روستاها مرتفع شده است. 

غلامحسین افتخاری رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کرمانشاه در سخنانی ابراز داشت: این مدارس با همت بنیاد قلم چی و با کیفیت بسیار خوب در روستاهای کم تر توسعه یافته استان کرمانشاه ساخته شده است تا دانش آموزان بتوانند در محیطی ایمن و آرام به تحصیل بپردازند.

در ادامه کاظم قلم چی واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) گفت: بعد از وقوع زلزله کرمانشاه، پیش بینی می کردیم که بهره برداری از مدارس روستایی این استان به تعویق بیافتد؛ اما با اراده، تلاش و درایت مسئولان این استان خصوصا مدیرکل نوسازی مدارس، امروز شاهد بهره برداری 6 مدرسه روستایی در این استان هستیم.

در مراسم افتتاح 6 مدرسه قلم چی روستاهای استان کرمانشاه، به هر دانش آموز یک عدد توپ ورزشی و کیف با حضور معتمدین بورسیه، از سوی بنیاد قلم چی اهداء شد.
افتتاح 6 مدرسه بنیاد قلم چی در شش روستای استان کرمانشاه

مدرسه قلم چی روستای چهارزبرسفلی از توابع بخش ماهیدشت استان کرمانشاه افتتاح 6 مدرسه بنیاد قلم چی در شش روستای استان کرمانشاه

مدرسه قلم چی روستای شادآباد از توابع بخش بیستون استان کرمانشاه افتتاح 6 مدرسه بنیاد قلم چی در شش روستای استان کرمانشاه

مدرسه قلم چی روستای زازرم از توابع شهرستان هرسین استان کرمانشاه افتتاح 6 مدرسه بنیاد قلم چی در شش روستای استان کرمانشاه

مدرسه قلم چی روستای داشتی بلاغ از توابع شهرستان سنقر استان کرمانشاه افتتاح 6 مدرسه بنیاد قلم چی در شش روستای استان کرمانشاه

مدرسه قلم چی روستای باسکله از توابع بخش گوآور شهرستان گیلانغرب استان کرمانشاه افتتاح 6 مدرسه بنیاد قلم چی در شش روستای استان کرمانشاه

مدرسه قلم چی روستای داربادام از توابع بخش گوآور شهرستان گیلانغرب استان کرمانشاه منبع :

مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24