شکوفه‌های درخت هلو

اواخر اسفند هر سال، شکوفه‌های درختان هلو ی خانه مادربزرگ نمایان می‌شد، امسال هم همینطورباغبان آمده بود سری به درختان بزند.

شکوفه‌های درخت هلو

اواخر اسفند هر سال، شکوفه های درختان هلو ی خانه مادربزرگ نمایان می شد، امسال هم همینطورباغبان آمده بود سری به درختان بزند.

آماده بود نتیجه زحماتش را ببیند. از پشت پنجره تماشایش می کردم که با چه ظرافتی شکوفه ها را نگاه می کرد.دفتر و کتاب را رها کردم و به سمتش رفتم.پرسیدم چه زمانی هلوها خواهد رسید؟

باغبان نیم نگاهی به من انداخت و با لبخند پاسخ داد:این درختان تنومند را میبینی؟! باد پاییزی و سرمای خشک زمستان را پشت سر گذاشته اند تا این شکوفه های به این زیبایی نمایان شوند اما هنوز برای به ثمر رسیدن زود است ،هنوز باید اندکی باد بهاری و گرمای تابستان را کمی پشت سر بگذارند... 

پرسیدم تمام این شکوفه ها میوه خواهد شد؟پاسخ داد: خیر، بعضی از شکوفه ها میریزند، بعضی ها هم برای میوه شدن آماده می شوند، با گذر زمان میوه ها بزرگ و بزرگتر می شوند، میوه ها را زمانی می توانی به راحتی از درخت جدا کنی که کامل رسیده باشند.میوه های خام هم به سختی جدا شده و هم طعم خوشایندی نخواهند داشت. 

 کمی با خود به فرو رفتم...امسال قرار است نتیجه تلاشم را ببینم. نتیجه ی باد پاییزی و سرمای زمستان نتیجه گذشتن از تمام لذت های طول سالی که خانواده هم به خاطر دلگرمی من خود را از آن منع کردند.نباید جا بمانم... 

نوروز نزدیک است، هنوز زمان باقی استتلاش های کم همانند میوه های خامی است که نه نتیجه بخش هستند و نه خوش طعم 

بعضی تلاش ها هیچ وقت به نتیجه نمی رسند همانند بعضی از شکوفه ها. اما جالب است همان شکوفه هایی که به نتیجه نمی رسند فضا را برای شکوفه هایی که قرار است میوه شوند باز می کنند همانند همان تلاش های.... 

همیشه تصور می کردم که با یک یا دوبار تلاش باید میتوانستم بهترین نتیجه را کسب کنم...این شکوفه های زیبا به راحتی هلوی شیرین و آب دار نمی شوند.

مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24